X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PRL. "Im było mniej, chciało się więcej"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 15:00
- Popkultura kwitła, choć była limitowana. Wystarczy wspomnieć dwa programy Telewizji Polskiej i olbrzymią popularność "Pszczółki Mai" - bajki dla dzieci, która szybko uzyskała status kultowej - opowiada Bartek Koziczyński, autor książki "333 popkultowe rzeczy... PRL".
Audio
  • O 333 popkultowych rzeczach PRL opowiada Bartek Koziczyński (Zaklinacze czasu/Czwórka)
Sklep Smyk w Domach Towarowych Centrum w Warszawie w PRL był krainą marzeń dla dzieciaków z całej Polski, choć nie zawsze to, co znajdowało się na wystawie było dostępne i w kasie
Sklep "Smyk" w Domach Towarowych Centrum w Warszawie w PRL był krainą marzeń dla dzieciaków z całej Polski, choć nie zawsze to, co znajdowało się na wystawie było dostępne i w kasie Foto: PAP/CAF/Teodor Walczak

Jednak najważniejszym przejawem popkultury w PRL - zdaniem gościa programu - był komiks. - Mieliśmy wybitnych rysowników, takich jak Jerzy Wróblewski czy Bogusław Polch, których prace teraz kosztują fortunę, choć były mocno nacechowane ideologicznie - opowiada.

Innym symbolem tamtego okresu są "Relaksy", czyli polska odpowiedź na modę z alpejskich kurortów. W audycji Bartek Koziczyński opowiada też o artyście, który w PRL był królem estrady, a dziś stał się ulubieńcem hipsterów.

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzą: Anna Hardej, Jakub Jamrozek

Gość: Bartek Koziczyński (dziennikarz muzyczny, autor książki "333 popkultowe rzeczy... PRL")

Data emisji: 23.07.2016

Godzina emisji: 14.15

kul/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przydomki władców. Skąd się brały?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2016 15:21
- Nadawanie przydomków władcom to dokładnie taki sam mechanizm jak ten, który działa, gdy podczas kolonii czy obozów dzieci przezywają się nawzajem - tłumaczył historyk Łukasz Przybyłek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia bielizny. Przepaski, gorsety, stringi

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2016 18:00
Podobno wymyśliły ją kurtyzany w Starożytności. - Na malowidłach w Pompejach widać prototypy stanika, ale w Sparcie bieliznę nosiły także wojowniczki - opowiada historyk mody, Zuzanna Żubka-Chmielewska.
rozwiń zwiń