X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakazana miłość. O sztuce kochania według Michaliny Wisłockiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 17:00
- Cenzura długo się ze mną targowała, ale wreszcie wyraziła zgodę na wydanie tej książki. Tyle, że tuż przed premierą, panowie w dziwnych kapeluszach przeszukali wydawnictwo i zabrali to, co dotyczyło "Sztuki kochania". Wszystko, oprócz jednego egzemplarza - wspominała Michalina Wisłocka w jednej z archiwalnych audycji Polskiego Radia.
Audio
  • Michalina Wisłocka - jaka była "pani od seksu"? (Klucz kulturowy/Czwórka)
Sztuką kochania Michalina Wisłocka przełamała tabu i - jak twierdzą seksuolodzy - wyszła poza siermiężną obyczajowość  erotyczną Polaków (zdj. ilustracyjne)
"Sztuką kochania" Michalina Wisłocka przełamała tabu i - jak twierdzą seksuolodzy - wyszła poza siermiężną obyczajowość erotyczną Polaków (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Father150/dom. publiczna

Książka trafiła do księgarń dopiero po czterech latach - w 1976 roku. - To było trzęsienie ziemi, które zmieniło życie wielu Polaków. I myślę, że to dziś temu wydawnictwu wiele zawdzięczamy - ocenia Anna Golan, psycholog i seksuolog kliniczny.

Anna Golan Michalina Wisłocka miała odwagę pięknie mówić o seksie i podkreślać, jak ważna jest to sfera życia człowieka

Michalina Wisłocka wypowiadała się nie tylko jako seksuolożka, ale przede wszystkim powierniczka kobiet. I słychać to było m.in. w audycjach z jej udziałem, do których dzwoniły słuchaczki. O współpracy z najsłynniejszą polską seksuolożką i o tym, czego bali się ówcześni szefowie rozgłośni w audycji opowiada dziennikarka Polskiego Radia - Małgorzata Kownacka.

***

Tytuł audycji: Klucz kulturowy

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Anna Golan (psycholog i seksuolog kliniczny)

Data emisji: 29.10.2016

Godzina emisji: 15.15

kul/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 13:27
W literaturze, teatrze i filmie - temat zdrady od zawsze interesował twórców. W sztuce podnieca, w życiu jednak może być bardzo bolesna. Jak sobie z nią radzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

NLP - jest wszędzie, gdzie w grę wchodzi umysł

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:02
NLP czyli neurolingwistyczne programowanie to dla niektórych pseudonauka i sposób na łatwy zarobek. Dla innych to techniki, które mogą wpływać na myślenie oraz zachowanie i bywają pomocne w życiu codziennym.
rozwiń zwiń