Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 13:27
W literaturze, teatrze i filmie - temat zdrady od zawsze interesował twórców. W sztuce podnieca, w życiu jednak może być bardzo bolesna. Jak sobie z nią radzić?
Audio
  • Życie po zdradzie. Jak sobie z nią poradzić i jak do niej nie dopuścić (Strefa Prywatna/Czwórka)
Wśród różnych rodzajów zdrad najbardziej powszechna jest ta fizyczna.
Wśród różnych rodzajów zdrad najbardziej powszechna jest ta fizyczna. Foto: pixabay/ElenaMarsh

- Zdrada uderza w zaufanie, stabilność i poczucie własnej wartości. Może to być bardzo traumatyzujące doświadczenie - mówi zaproszona przez Czwórkę psycholożka i psychoterapeutka, Katarzyna Kucewicz. - Mężczyźni boją się bardziej zdrady fizycznej, natomiast kobiety psychicznej - dodaje.

Z drugiej strony myślenie i fantazjowanie o zdradzie jest zupełnie naturalne. Nie znaczy to jednak, że fantazje te należy urzeczywistniać. - Można na przykład ich elementy wprowadzać w związek - przekonuje Czwórkowa ekspertka.

Dlaczego ludzie zdradzają i kiedy do zdrady dochodzi? Czy jest ona zawsze winą zdradzającego? Jakie są jej rodzaje i czy należy ją wybaczać? A może zdecydować się na życie w otwartym związku i poliamorię? Słuchajcie nagrania "Strefy Prywatnej", w której staramy się rozwiać te i inne wątpliwości.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Materiał: Mateusz Kulik

Gość: Katarzyna Kucewicz (psycholożka, psychoterapeutka par), Marcin Popowski (detektyw i autor książki "Porady na zdrady")

Data emisji: 8.09.2016

Godzina emisji: 20.07

jsz/kd

Czytaj także

Ekshibicjonizm w sieci. Co i czemu pokazujemy światu?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 10:33
W dobie internetu ekshibicjonista to nie tylko stereotypowy "mężczyzna w czarnym płaszczu". Świat wirtualny skłania nas do różnych form ujawniania tego, co prywatne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Solo czy z rodzeństwem? Prześwietlamy jedynaków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:00
Oczko w głowie rodziców, roszczeniowy odludek, egocentryk i introwertyk, a może jednak empatyczna dusza towarzystwa z wysoką samooceną? Jakie są stereotypy, a jakie fakty na temat jedynaków?
rozwiń zwiń