NLP - jest wszędzie, gdzie w grę wchodzi umysł

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 15:02
NLP czyli neurolingwistyczne programowanie to dla niektórych pseudonauka i sposób na łatwy zarobek. Dla innych to techniki, które mogą wpływać na myślenie oraz zachowanie i bywają pomocne w życiu codziennym.
Audio
  • Czym jest NLP i jak wykorzystywać je w praktyce? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jak dzięki NLP wpływać na innych? O tym mówiliśmy w audycji Strefa Prywatna
Jak dzięki NLP wpływać na innych? O tym mówiliśmy w audycji "Strefa Prywatna"Foto: Pixabay.com/Public Domain

- To sztuka wpływania na siebie i na innych. Model wyjaśniający zachowanie człowieka z pogranicza biologii, psychologii i lingwistyki. Wiedza oparta na obserwacji - mówiła Agnieszka Ornatowska psycholog certyfikowany, trener NLP. Jak tłumaczyła, techniki, używane w NLP, wykorzystywać można w wielu dziedzinach życia - od terapii, przez coaching, aż po reklamę czy… uwodzenie. - Są wszędzie, gdzie w grę wchodzi umysł - mówiła Ornatowska.

Jak to działa w praktyce? Ekspertka podawała przykłady, dotyczące m.in. lęku przed jeżdżeniem widndą czy przed motylami. Jak tłumaczyła, w NLP istnieje technika, która pozwala wyobrazić sobie, że nasz strach jest śmieszny. W rozmowie z Kubą Jamrozkiem zdradziła, jak każdy z nas może doprowadzić do tego, by w odwrócić sytuację i w nią uwierzyć. Mówiła także m.in. o tym, jak zmieniać strukturę swoich myśli, o "genialnej technice kontrolowania emocji", ale zdradziła też, jak "dotrzeć do mapy drugiej osoby", czyli wykorzystać NLP w znalezieniu prawdziwej miłości i utrzymaniu dobrego związku.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Agnieszka Ornatowska (psycholog certyfikowany trener NLP, autorka poradników na ten temat)

Data emisji: 12.10.2016

Godzina emisji: 20.05

kd/jsz

Czytaj także

Pierwsza miłość przepisem na sukces w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 11:30
- Badania pokazują, że sukcesy w życiu odnoszą nie tyle osoby o wysokim IQ, ale z wysokim ilorazem inteligencji emocjonalnej, a uczymy się tego właśnie poprzez pierwsze relacje, pierwsze uniesienia – mówi Barbara Zych, psycholog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak sprawić, by ludzie cię polubili?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 11:49
Czy możliwe jest, by wszyscy nas lubili? - Kiedy spotykasz się z drugim człowiekiem, nie ma sposobu, by nie wywierać na siebie nawzajem wpływu. Pytanie, jak to wykorzystamy... - mówiła psycholog Agnieszka Ornatowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Solo czy z rodzeństwem? Prześwietlamy jedynaków

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 11:00
Oczko w głowie rodziców, roszczeniowy odludek, egocentryk i introwertyk, a może jednak empatyczna dusza towarzystwa z wysoką samooceną? Jakie są stereotypy, a jakie fakty na temat jedynaków?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 13:27
W literaturze, teatrze i filmie - temat zdrady od zawsze interesował twórców. W sztuce podnieca, w życiu jednak może być bardzo bolesna. Jak sobie z nią radzić?
rozwiń zwiń