Kazimierz Górski - strateg, psycholog, trener wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 17:50
- Kiedy Sejm podejmował decyzję o tym, jak nazwać Stadion Narodowy to przez aklamację wybrano jedynego możliwego patrona. Kiedy padło jego nazwisko, posłowie wstali i bili brawo - o Kazimierzu Górskim opowiada dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek.
Audio
  • Pogromca piłkarskich potęg - Kazimierz Górski (Klucz kulturowy/Czwórka)
Warszawa, 1981-07-20. Trener warszawskiej Legii Kazimierz Górski podczas treningu z piłkarzami
Warszawa, 1981-07-20. Trener warszawskiej Legii Kazimierz Górski podczas treningu z piłkarzamiFoto: PAP/CAF/Wojciech Frelek

Górski uczył piłkarzy, że na murawę wychodzi się po ty, by wygrać. Ale nigdy nie wbrew regułom i za wszelką cenę Stefan Szczepłek

Jak podkreśla gość Czwórki - w historii Polski nie było takiego drugiego trenera. - Kazimierz Górski zdobył złoty medal olimpijski w 1972 roku, zajął trzecie miejsce na świecie w 1974, otrzymał srebro na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976, tytuły mistrza Grecji z Panatinaikosem i z Olympiakosem - wymienia Szczepłek.

Sam Górski mówił o sobie, że tak jak jedni rodzą się do skrzypiec, inni do munduru, on urodził się dla piłki. - Miał absolutnie wyjątkowy talent trenerski, który nie sprowadzał się tylko do znajomości piłki jako takiej, ale do umiejętności kierowania ludźmi - dodaje rozmówca Justyny Majchrzak.


Czytaj także
PKF Dalida w Polsce PAP 1200.jpg
Polska Kronika Filmowa. Krążyła po Polsce i zaglądała za fasadę

Dlaczego Kazimierz Górski zawsze był "pod telefonem"? Czy to możliwe, że na boisku spotkał się z pisarzem Ryszardem Kapuścińskim? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klucz Kulturowy

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Stefan Szczepłek (dziennikarz sportowy, komentator)

Data emisji: 13.07.2019

Godzina emisji: 15.18

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Hrabina w podróży. "Ewa Dzieduszycka nie bała się nowości"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 18:40
Uwielbiała chodzić po górach, była zapaloną globtroterką i pierwszą Polką, która udokumentowała swoją podróż do Indii w formie książki. - Tam dokąd trafiała, zawsze przyglądała się, jak żyją inne kobiety. Była bardzo czuła na punkcie nierównego traktowania - wspomina wnuczka hrabiny Ewy Dzieduszyckiej - Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Następcy Roberta Kubicy - od Bambini Racing do Formuły 1

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 15:05
- Gokarty to fajna rozrywka, ale kiedy już zaczynasz startować w zawodach, robi się poważnie - mówią Kacper Turoboyski i Antek Derebecki, zwycięzcy wielu wyścigów z teamu Bambini Racing.
rozwiń zwiń