Podsumowanie 2017 - rok w muzyce według Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 14:37
Najciekawsze płyty, EP-ki, wydarzenia i objawienia - wybierają dziennikarze muzyczni Czwórki: Bert, Ula Kaczyńska i Numer Raz.
Audio
  • Podsumowanie muzyczne - najlepsze płyty 2017 polecają Norbert "Bert" Borzym, Ula Kaczyńska i Numer Raz (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

komiks rysowanie 1200.jpg
Najlepsze komiksy 2017 - podsumowanie w Czwórce

- Jedną z najważniejszych płyt, która skradła moje serce w 2017 roku był krążek Baascha, czyli Bartka Schmidta, pt. "Grizzly Bear With A Million Eyes" - wymieniała Ula Kaczyńska. - To płyta bezapelacyjnie najlepsza w polskiej muzyce, elektroniczna, zimnofalowa, przejmująca, mroczna. Z przepiękną balladą o miłości i jeszcze piękniejszym duetem z Mary Komasą. Baasch ma tak gigantyczną wyobraźnię muzyczną i wrażliwość, że kupuje mnie od pierwszego do ostatniego dźwięku - tłumaczyła swój wybór. Zaś Numer Raz zaproponował krążek "Eight", którego twórcą jest Statik Selektah. - To płyta, w której zachowany jest oldschoolowy klimat. Składanka, fajne połączenie starej szkoły z nową szkołą. Soczyste, jazzujące beaty. Muzycy, którzy na co dzień rapują pod minimalistyczne beaty, cudownie odnajdują się w trackach Statika, który do tej pory walczy dzielnie o dobrą stronę mocy w rapie - mówił Numer Raz.

Jakie jeszcze krążki dziennikarze Czwórki uważają za najlepsze i najciekawsze? Czyją muzykę wybrał Bert i dlaczego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania muzycznego podsumowania 2017 roku.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 2.01.2017

Godzina emisji: 8.15

kd/ac

Czytaj także

Bert - dwie godziny tanecznych rytmów na Up To Date Festival 2017

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 11:46
Dziennikarz muzyczny i DJ, prezentujący selekcje elektroniczne na naszej antenie, otworzył drugi dzień Up To Date Festival na Czwartej Scenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baasch i teoria tanecznego mroku

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 13:30
- Dla mnie tworzenie muzyki jest formą medytacji i okazją do spotkania z samym sobą. Potem następuje moment dzielenia się tymi dźwiękami z moimi muzykami i wreszcie z publicznością - opowiada Baasch. Płyta artysty - "Grizzly Bear With A Million Eyes" - ukazała się pod koniec kwietnia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kalina: "Czyste szumienie" zrobiłam tak, jak chciałam

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 16:00
- Jak dostałam do rąk własną płytę, poleciały mi łzy. Bo zanim to się stało, zaliczyłam wiele chwil zwątpienia. teraz "Czyste szumienie" to dowód na to, że warto w życiu robić to, na co się ma ochotę - opowiada Kalina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Min T o "Assemblage": wszystko zorganizowałam sama

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 13:04
- Wybrałam muzykę elektroniczą, bo tu łatwo wszystko samemu zorganizować. Chciałam stworzyć własne utwory, z własnymi aranżami, dlatego uznałam, że komputer i odpowiednie programy muzyczne z klawiaturą midi to najlepsze narzędzia - mówiła Martyna "Min T" Kubicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Neena: w muzyce poruszają mnie prawda i charakter

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 09:04
- Od półtora roku mieszkam w Anglii, chodzę tam do szkoły i uczę się technologii muzycznej. W przyszłym roku czekają mnie egzaminy podobne do polskiej matury oraz premiera debiutanckiej płyty - opowiada Neena, czyli Nina Karpińska.  
rozwiń zwiń