Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
Audio
  • Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/sattahipbeach

klawiter 280.JPG
Kuba Klawiter: internet daje mi pełną wolność

Google dał vlogerom z Polski nowy sposób na zarabianie, czyli sponsoring na YouTube. O nowej funkcji opowiedział Czwórce Kuba Klawiter - dziennikarz, który w serwisie publikuje m.in. filmy z testami nowinek technicznych. - YouTube zauważył, że część twórców zwraca się do swoich widzów o wsparcie, odsyłając do zewnętrznych platform finansowania. Tak jak wcześniej portal rozszerzył swoje narzędzia o kartę "społeczność", która miała ułatwić użytkownikom serwisu komunikację, tak teraz wychodzi naprzeciw potrzebom twórców, tworząc funkcję umożliwiającą finansowanie ich działalności w serwisie - wyjaśniał vloger.

Na czym dokładnie ma polegać nowa funkcja YouTube i czy wpłacone tą metodą środki trafią bezpośrednio na konto twórcy? Czy takie rozwiązanie przyjmie się w środowisku polskich vlogerów? Jakimi alternatywnymi kanałami możemy wspierać działalność youtuberów? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Kuba Klawiter (prezenter telewizyjny, vloger)

Data emisji: 31.01.2018

Godzina emisji: 6.15

ac

Czytaj także

Internet bez obrażania i hejtu według Groovskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:57
- Kiedyś prowadząc kanał na YouTubie trzeba było się starać. Autorzy mieli swoje treści. Na tym się nie zarabiało, a była to bardziej zajawka. Teraz to poszło w całkiem inną stronę, a na YouTubie można zarobić duże pieniądze - mówi w Czwórce YouTuber i vloger Paweł Murawski, znany także jako Groovski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz "Keepthebeat" Szwonder i jego koszykarska publicystyka

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 17:33
- Zaczynałem od zabawy w robienie skrótów z NBA. To fajne i ciekawe, ale dość krótkotrwałe. Przygotowuję więc materiały, w których mogę przedstawić swój punkt widzenia, a widzowie mogą z nimi dyskutować i po jakimś czasie do nich wracać - mówił Łukasz Szwonder.
rozwiń zwiń