Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
Audio
  • Szymon Chałupka o kanale "Filmujemy!" i swojej działalności na polskim YouTube (Tędy po Trendy/Czwórka)
Szymon Chałupka z kanału Filmujemy
Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy"Foto: czwórka

Gość Czwórki wyjaśniał, że młode pokolenie stawia na nowoczesne formy nauki i chętnie dzieli się swoją wiedzą. - Po moich widzach jestem w stanie zaobserwować, jak chętnie próbują pomagać innym. Początkującym udzielają rad i doradzają w wyborze sprzętu. To naprawdę budujące - opowiadał w rozmowie z Mateuszem Kuligiem. 

Bloger opowiadał, że chciałby, aby jego kanał działał według koncepcji, jaką przyjął na początku działalności na YouTube. - Blog ma charakter poradnikowy. Nie mam planów, żeby umieszczać tam vlogi. Nie podoba mi się mieszanie tych dwóch form. Jeśli pojawi się nowy pomysł, wtedy stworzę prawdopodobnie osobny kanał - wyjaśniał.

Dlaczego kanał "Filmujemy!" wyróżnia się na tle innych "poradników" na polskim YouTube? Co możemy na nim znaleźć? Polscy youtuberzy ze sobą rywalizują, czy przeciwnie - częściej sobie pomagają? Więcej na temat działalności w polskim internecie, influencerów i nowoczesnych sposobach wymiany wiedzy w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!" w serwisie YouTube

Data emisji: 7.12.2017

Godzina emisji: 9.08

ac/kd

Czytaj także

Internet bez obrażania i hejtu według Groovskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:57
- Kiedyś prowadząc kanał na YouTubie trzeba było się starać. Autorzy mieli swoje treści. Na tym się nie zarabiało, a była to bardziej zajawka. Teraz to poszło w całkiem inną stronę, a na YouTubie można zarobić duże pieniądze - mówi w Czwórce YouTuber i vloger Paweł Murawski, znany także jako Groovski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuba Klawiter: internet daje mi pełną wolność

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 13:09
Jak przyznał, internet to jego drugi dom. - Świetnie czuję się w sieci. To miejsce, w którym zacząłem tworzyć, bo szukałem alternatywy dla telewizji - wspominał Kuba Klawiter w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Boobskie: staramy się być na luzie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 13:57
Kaja Sadowska i Gabriela Orłowska prowadzą videobloga o tematyce kobiecej. - Ma być swobodnie, luźno, bez spiny - mówiły w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń