Internet bez obrażania i hejtu według Groovskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 14:57
- Kiedyś prowadząc kanał na YouTubie trzeba było się starać. Autorzy mieli swoje treści. Na tym się nie zarabiało, a była to bardziej zajawka. Teraz to poszło w całkiem inną stronę, a na YouTubie można zarobić duże pieniądze - mówi w Czwórce YouTuber i vloger Paweł Murawski, znany także jako Groovski.
Audio
  • Groovski o tym, jak zrobić internetową karierę (Tędy po trendy/Czwórka)
Paweł Murawski, czyli Groovski, w Czwórce
Paweł Murawski, czyli Groovski, w Czwórce Foto: Czwórka

Jak wielu internetowych celebrytów, Paweł Murawski zaczął swoją karierę w sieci od gameplay'a. - Mój gameplay to była rozgrzewka. Chciałem obyć się z mikrofonem i kamerą - przekonuje Groovski. - W pewnym momencie zaczęto sugerować mi w komentarzach, że może powinien odłożyć gry i zacząć robić filmy o tym, co mam do opiowiedzenia - opowiada.

Paweł Murawski Zarówno w polskiej sieci jak i za granicą możemy znaleźć dobry kontent oraz czarną stronę internetu. Różnica polega na tym, że w innych krajach jest większa konkurencja, więc startuje się tam z wyższego poziomu

Mimo, że gier nie porzucił kompletnie to zostały odłożony na boczny tor, a obecnie Groovski to przede wszystkim baczny obserwator i komentator rzeczywistości - nie bez znaczenia jest to, że mieszkał już w Londynie, Göteborgu, Szczecinie i w Warszawie. Czym się różni YouTube zagraniczny od polskiego? - Tam ludzie są bardziej otwarci, a w Polsce wielu klipów nie wrzucam. Ludzie nie chcą być filmowani - tłumaczy Paweł Murawski.

W rozmowie z Aleksandrą Jasińską i Mateuszem Kulikiem zaproszony gość zdradza też, dlaczego interesują go różne zagadnienia, od kultury do parzenia kawy, kto go inspiruje, oraz jaka jest internetowa społeczność, którą udało mu się stworzyć.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Paweł Murawski, czyli Groovski (YouTuber i vloger)

Data emisji: 19.03.2017

Godzina emisji: 9.09

jsz/mz

Czytaj także

Youtubowa Gąska - spontaniczny projekt Joanny Filipiak

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2016 11:51
- Youtuba odkryłam niedawno, wszystko mnie w nim pociąga, oglądam bardzo dużo, wszystko mnie tam fascynuje - mówi Joanna Filipiak, kreatorka youtubowej postaci Joasi Gąski. - Zaczęłam się kompulsywnie tego uczyć - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fanggotten. Filmy wrzuca także w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 15:50
- Ciężko mi powiedzieć, czemu rzeczy, które mnie ukształtowały nagrywam w plenerze. W pokoju raczej "śmieszkuję" - mówił w Czwórce Adam Wawrzyński znany też jako Fanggotten. W rozmowie z Kamilem Jasieńskim opowiedział nie tylko, o czym jest jego kanał na YouTubie, ale także zdradził kilka sekretów funkcjonowania w sieci.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sneakerhead. O unikalnych trampkach wie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 13:51
- To człowiek, który zbiera obuwie sportowe i interesuje się jego historią - wyjaśniał w Czwórce Mateusz Załęski, znany szerzej jako WujekRada Customs, który aktywnie działa na polskiej scenie streetwearowej oraz tworzy o tym materiały, które wrzuca na YouTube'a.    
rozwiń zwiń