X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmiany klimatyczne, emisja CO2. Jaka jest przyszłość aut?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 13:41
Czy kompromis wypracowany przez ministrów środowiska z krajów UE przyczyni się do odejścia samochodów spalinowych do lamusa?
Audio
  • Co jest przyszłością w świecie samochodów? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Jak skutecznie zlikwidować korki w miastach? (zdjęcie ilustracyjne)
Jak skutecznie zlikwidować korki w miastach? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: serpetko/Shutterstock.com

Ministrowie środowiska UE, po 14 godzinach rozmów, uzgodnili stanowisko w sprawie emisji dwutlenku węgla przez nowe samochody produkowane do 2030 roku. Kompromis zakłada redukcję emisji CO2 o 35 procent.  

- W przypadku samochodów spalinowych czy z napędem diesla powoli branża dochodzi do pewnej ściany - mówi Oskar Kulig, specjalista ds. energii i klimatu WWF Polska. - Możemy robić coraz lepsze silniki spalinowe, ale gdzieś jest ta granica chemicznych i fizycznych właściwości, której nie możemy przekroczyć. Oznacza to, że duża część samochodów będzie musiała być wyposażona w silniki elektryczne, wodorowe lub inne, co pozwoli pojazdom być mniej emisyjnymi, by ograniczyć zmiany klimatu - wyjaśnia. 

Robert Rybicki, redaktor naczelny magazynu "Auto Świat", uważa, że nowe limity nie doprowadzą do śmierci diesli i aut benzynowych, ale będą one bardzo drogie. Co więc jest przyszłością motoryzacji? O tym w materiale Martyny Ogonek. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 11.10.2018

Godzina emisji: 7.16

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dżins kontra dres. Wygra legenda czy wygoda?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 13:50
W zeszłym roku - po raz pierwszy w historii - import dresowych spodni do Stanów Zjednoczonych był większy od importu dżinsów, który spada stale od 2010 roku. Kilka kultowych marek ma z tego powodu poważne problemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Velostrada - droga dla rowerzystów rozładuje korki w Jaworznie?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2018 17:22
- Velostrada, czyli autostrada dla rowerzystów, to ok. 11 kilometrów bezkolizyjnej trasy - mówił Marcin Zaremba z Urzędu Miasta w Jaworznie.
rozwiń zwiń