Elon Musk podał cenę przeprowadzki na Marsa

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 15:52
Elon Musk uważa, że w ciągu najbliższych lat uda się skolonizować Czerwoną Planetę. Podał nawet cenę za podróż dla pierwszych chętnych do zmiany planetarnego obywatelstwa.
Audio
  • Ile kosztowałoby zamieszkanie na Marsie? Elon Musk zdradza cenę (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Elon Musk
Elon Musk Foto: Shutterstock.com/Kathy Hutchins

Pół miliona dolarów będą, zdaniem Muska, musieli zapłacić pierwsi chętni do zamieszkania na Marsie, a z biegiem czasu, popularyzacją usługi cena przeprowadzki ma zmaleć do około 100 000 dolarów. - Musk chwalił się, że już w 2024 roku będzie w stanie dostarczyć na Marca pierwszych ludzi. Ale do takich zapowiedzi należy oczywiście podchodzić z dystansem - przekonywał Paweł Ziemnicki z portalu Space24.pl. - Nie przezwyciężymy wielu istotnych problemów związanych z dostarczeniem człowieka na Marsa, i jego ewentualnym powrotem. Sama podróż trwałaby kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy, a człowiekowi w nowym domu również nie byłoby dziś łatwo żyć.

Dlaczego życie na Marsie przy dzisiejszych osiągnięciach naukowych byłoby mocno utrudnione, a nawet niebezpieczne? I dlaczego na Czerwoną Planetę należałoby najpierw wysłać profesjonalnych astronautów, a dopiero potem każdego, kto za to zapłaci? Ile kosztować ma ewentualny bilet powrotny na Ziemię? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, przygotowanego przez Annę Hardej

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 28.02.2019

Godzina emisji: 7.35

kd

Czytaj także

Co i czemu ściągamy z sieci? W badaniach nie ma "Gry o tron"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 11:06
Coraz większa popularność płatnych filmowych platform streamingowych sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na nielegalne pobieranie z sieci filmów i seriali. Wciąż jednak tacy są. Co ściągają i jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook będzie likwidował strony promujące ruch antyszczepionkowy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 14:15
Kongresmen Adam Schiff z Partii Demokratycznej wysłał do Marka Zuckerberga list, w którym podkreślił, że Facebook i Instagram są współodpowiedzialne za epidemię odry, która wybuchła w Waszyngtonie pod koniec stycznia tego roku. 
rozwiń zwiń