X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Facebook będzie likwidował strony promujące ruch antyszczepionkowy

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 14:15
Kongresmen Adam Schiff z Partii Demokratycznej wysłał do Marka Zuckerberga list, w którym podkreślił, że Facebook i Instagram są współodpowiedzialne za epidemię odry, która wybuchła w Waszyngtonie pod koniec stycznia tego roku. 
Audio
  • Media społecznościowe rozpoczęły walkę z treściami antyszczepionkowców (Pierwsze słyszę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Na początku roku, w stanie Waszyngton doszło do wybuchu epidemii odry. Choroby, którą naukowcy w 2000 roku wpisali na listę chorób, które nie będą występować w Stanach Zjednoczonych. Winą obarczono ruch antyszczepionkowy, oraz portal Facebook, który w dużej mierze przyczynił się do szerzenia nieprawdziwych treści na temat szkodliwości szczepień. - Najwyższa pora, by platforma wzięła odpowiedzialność za propagowanie szkodliwych treści - komentował kongresmen Adam Schiff.

- Platformy, jako gospodarze zarządzający przestrzenią, w której użytkownicy publikują swoje materiały, muszą podejmować działania, mające na celu walkę z propagowaniem szkodliwych treści - ocenia Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon. - Treści, które mogą mieć negatywny wpływ np. na zdrowie publiczne muszą być eliminowane, lub ograniczane - mówiła. 

Facebook i YouTube już testują rozwiązania, uniemożliwiające dostęp do szkodliwych informacji. Jakie mechanizmy zostaną wprowadzone? W jaki sposób wpłynie to na przeglądane przez użytkowników treści? Więcej na ten temat w materiale Martyny Ogonek. Temat komentowały Dorota Głowacka z Fundacji Panoptykon i Joanna Narożniak, rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 6.37

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Facebook zabierze nas do dzieciństwa. Poziom inwigilacji 3.0

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 11:20
- Facebook kontynuje to, w czym się specjalizuje od jakiegoś czasu, czyli zbiera o nas jeszcze wiecej danych niż do tej pory - mówi Szymon Wierciński z Akademii im. Leona Koźmińskiego. - Teraz będą to zdjęcia i materiały wideo, które w sposób automatyczny będzie można przerobić na obiekty 3D - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Facebook nieczynny. Od 29 do 31 lutego"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 14:02
Kolejny łańcuszek podbija popularny serwis społecznościowy. Tym razem wielu oburza. Czy słusznie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rośliny nas chronią. NASA wie, które najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:39
NASA stworzyła listę roślin, które najlepiej oczyszczą powietrze w mieszkaniu. To wyjątkowy przypadek, gdy ich specjaliści zajęli się takim tematem. 
rozwiń zwiń