WAS, czyli kto boi się weekendu?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:40
Weekend anxiety syndrome, czyli syndrom stresu weekendowego, objawia się niepokojem i przygnębieniem, które pojawiają się na myśl o wolnych dniach. - To wszystko dlatego, że weekend kojarzy się nam z nadrabianiem zaległości - przekonuje Tomasz Łysakowski trener i coach biznesu. 
Audio
  • Nie bój się weekendu - walcz z WAS (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: WAYHOME studio/Shutterstock.com

Gość Czwórki tłumaczy, że WAS jest znakiem naszych czasów. - Frustracja, która pojawia się w związku z rzeczami, z którymi nie wyrobiliśmy się w trakcie tygodnia, przenosi się na weekend i narasta, kiedy okazuje się, że w trakcie wolnych dni też zabrakło nam czasu na nadrobienie zaległości - tłumaczy. - U wielu ludzi za taki stan rzeczy odpowiada prokrastynacja, czyli odwlekanie różnych zajęć, nie tylko związanych z praca, ale także z hobby - dodaje.

Rozrywki, które planujemy na weekend nie powinny mieć tego samego charakteru, co nasza praca Tomasz Łysakowski

Syndrom stresu weekendowego może dotyczyć także samego odpoczynku. Dlaczego ten problem dotyka głównie profesjonalistów? Jak poradzić sobie z WAS i nie przeciągnąć "ciała migdałowatego po weekendzie"? O tym m.in. w materiale Martyny Ogonek.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 7.15

kul/ac

Czytaj także

Ikigai. Cel w życiu jako tajemnica długowieczności

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 14:31
Według Japończyków każdy człowiek ma swoje ikigai, które stanowi siłę napędową do życia. Jedni są go świadomi, inni wciąż go poszukują.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile czasu potrzebujesz, by być szczęśliwym człowiekiem?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:24
Amerykańscy naukowcy sprawdzili, ile wolnego czasu dziennie nam potrzeba, by odczuwać satysfakcję z życia. Wynik zaskakuje. 
rozwiń zwiń