Udziwniacz głosu. Jak hałasuje Ewa Justka?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 10:40
Jedna z przedstawicielek muzyki elektronicznej młodego pokolenia specjalizuje się w tworzeniu prostych instrumentów elektronicznych. - Robiłam proste efekty, grooveboxy, sekwencery. Teraz chcę pokazać innym, jak od podstaw zbudować "udziwniacz głosu" - zapowiada Ewa Justka.
Audio
  • Ewa Justka opowiada jak własnoręcznie zbudować instrumenty do przetwarzania dźwięku (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/Free-Photos/dom. publiczna

Czytaj także
otto von schirach 1200.jpg
Otto Von Schirach. Muzyk, który łamie zasady

Za pomocą wbudowanego mikrofonu "udziwniacz głosu" pozwoli przetwarzać głos, wzbogacając go o różnego rodzaju przestery, delaye, czy ekstremalne rezonanse. Warsztaty, podczas których uczestnicy zbudują syntezator voice odder odbędą się w ramach ósmej odsłony festiwalu Instalakcje. Efekty ich pracy będzie można poznać 24 sierpnia w ramach koncertu-instalacji przeznaczonej na "chór i orkiestrę" instrumentów elektronicznych. Kto może wziąć w nich udział i co jeszcze znajdzie się w programie festiwalu? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Ewa Justka (artystka)

Data emisji: 19.08.2019

Godzina emisji: 8.15

kul

Czytaj także

Antologia muzyki retro. Polska elektronika

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 09:30
- Muzyka elektroniczna towarzyszyła mi w mojej młodości i na winylach. Brakowało mi podsumowania, które byłoby hołdem dla jej kompozytorów - mówił w Czwórce Marek Horodniczy, redaktor wydanej przez Narodowe Centrum Kultury "Antologii Polskiej Muzyki Elektronicznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hatti Vatti: poszukiwałem dźwięków z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 12:00
Wydany nakładem wytwórni MOST Records nowy solowy album "Szum" Piotra Kalińskiego to nowoczesna elektronika, w której archiwalne sample są "przyprawą całości". - Ta płyta jest retrofuturystyczna - mówi w Czwórce Hatti Vatti.
rozwiń zwiń