X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po zdrowie psychiczne nie na kozetkę, a przed komputer?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 12:50
Amerykańscy naukowcy przeprowadzili eksperyment, który pokazuje, że maszyny mogą sobie lepiej poradzić z rozpoznawaniem ludzkich emocji i problemów, niż psychologowie. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Shift Drive

- To żadne zaskoczenie, bo nie od dziś wiemy, że komputer myśli szybciej od człowieka - przekonuje trener psychoedukacji, Stefan Sawicki. - Komputery korzystają z kryteriów diagnostycznych, które mają wgrane. Są bardzo precyzyjne i przeliczają dane natychmiast, jak tylko je dostają. Człowiek musi przeprowadzić rozmowę wstępną, przeprowadzić test, zdiagnozować, ocenić, porównać wyniki i na tej podstawie wyciągnąć wnioski - dodaje. 

Komputer ma tę przewagę nad człowiekiem, że może korzystać z ogromnej bazy danych do porównań. Jego zaletą jest też to, że może pomóc osobom, które zamykają się w sobie i w normalnych warunkach boją się dzielić swymi problemami ze specjalistami. Czy to oznacza koniec zawodu psychologa? Czy wciąż mają przewagę nad komputerami? O tym w materiale Macieja Wójcika. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał: Maciej Wójcik

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 7.15

pj/ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Facebook zna nas lepiej niż rodzina

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 18:38
Miliony osób na całym świecie nie wyobrażają sobie dnia bez spędzenia kilku godzin na Facebooku. Dowiedzieliśmy się, do czego to prowadzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ok, boomer" - czyli "dość ględzenia" starszego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:32
Za sprawą aplikacji TikTok konflikt międzypokoleniowy zyskał nowy wymiar. Wszystko za sprawą zwrotu "ok, boomer" wymierzonego w starsze pokolenie, generację boomersów. 
rozwiń zwiń