"Definicja Brzmienia". Trip hop - duszne granie z Bristolu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 08:30
Zapraszamy na kolejny odcinek serii dokumentalnej Kamila Jasieńskiego i Norberta Borzyma. Dziennikarze prezentują w niestandardowy sposób gatunki muzyki elektronicznej od techno, przez trance i electro, a na trip hopie kończąc.
Tricky jako nastolatek dołączył do dużego soundsystemu o nazwie Wild Bunch, który przekształcił się później w Massive Attack. Z zespołem nagrał dwie płyty: Blue Lines (1991) i Protection (1994). Na zdjęciu: koncert Trickyego - Kijów, 2010 rok
Tricky jako nastolatek dołączył do dużego soundsystemu o nazwie Wild Bunch, który przekształcił się później w Massive Attack. Z zespołem nagrał dwie płyty: "Blue Lines" (1991) i "Protection" (1994). Na zdjęciu: koncert Tricky'ego - Kijów, 2010 rokFoto: Sodel Vladyslav/Shutterstock.com

Każdy z odcinków miniserii opowiada historię jednego gatunku z uwzględnieniem czasu, miejsca i okoliczności w jakich się on narodził. Za koncept i realizację cyklu odpowiadają Norbert "Bert" Borzym i Kamil Jasieński.

Trip hop powstał w latach 90. XX wieku w Anglii. Po raz pierwszy tej nazwy użyto w magazynie muzycznym "Mixmag", dla określenia muzyki, która znalazła się na "Blue Lines" - debiutanckiej płycie przez Massive Attack. Co było dalej? O tym m.in. w najnowszej - trzeciej odsłonie "Definicji Brzmienia".

W ramach cyklu "Definicja Brzemienia" zaplanowano emisję dziewięciu kilkuminutowych filmów animowanych. Pierwszy z nich poświęcony był muzyce house i można już zobaczyć go w kanałach social media i na stronie Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ "Definicja Brzmienia" - nowy projekt Czwórki >>>

Kolejne odcinki serii będą publikowane cyklicznie w nadchodzących tygodniach.

mat. pras./kul/pj
Czytaj także

Muzyczny finał lata - Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2018

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 14:52
W Białymstoku, już w ten weekend, w ramach Up To Date Festival, po raz drugi zagra Czwarta Scena Czwórki. Na Rynku Kościuszki odbędzie się też trzecia debata z cyklu "Qvo Vadis Techno?".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Record Store Day. Sety didżejskie na żywo

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:00
- Wzrasta sprzedaż winyli, bo ludzie chcą mieć muzykę w formie fizycznej - opowiada didżej, dziennikarz muzyczny i pomysłodawca Record Store Day w Czwórce Norbert Borzym. - Mamy powody do hucznego świętowania.
rozwiń zwiń