Senne streamy. Ty śpisz, inni za to płacą

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 14:00
26-letni youtuber i streamer o pseudonimie Asian Andy w ciągu siedmiu godzin zarobił na spaniu 16 tysięcy dolarów. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Phoenixns

Zobacz
shutterstock jedzenie haamburgey kosmos 1200.jpg
Sfermentowane warzywa czy tortilla - co będą jeść kosmonauci?

Zasada jest prosta - twórca streamu włącza kamerkę i idzie spać, a widzowie mogą próbować budzić go na różne sposoby. Chociaż "senne streamy" pojawiły się jeszcze w 2017 roku, to w 2021 roku przeżywają rozkwit.

Posłuchaj także:

W audycji zajmiemy się także maseczkami. Wiemy już, że szaliki i przyłbice nie chronią nas skutecznie przed zakażeniem koronawirusem. Jakie więc maski są najskuteczniejsze? W doborze najlepszej ochrony pomaga porównanie dostępnych na rynku masek ochronnych w ramach kampanii społecznej "Chrońmy się".

„Widziałem przyszłość”. W Krakowie podano szczegóły obchodów Roku Lema 2021 / Miasto Kraków

Po godz. 8.00 w studiu pojawi się Szymon Kloska z Instytut Książki, który opowie o szczegółowym programie obchodów Roku Lema 2021. Wśród planowanych działań znalazły się m.in. Lemowska Szkoła Czytania, panel lemowski na Festiwalu Kultury Żydowskiej, spotkania wokół twórczości Lema na Festiwalu Conrada czy lemowska odsłona listopadowej akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL. Obchody stulecia urodzin Lema nie mogą odbyć się bez książek. Wydawca prozy i eseistyki Stanisława Lema, którym od lat niezmiennie jest krakowskie Wydawnictwo Literackie, przygotowuje premiery, koło których nie sposób będzie przejść obojętnie. Wśród nich znajdą się "Bajki Robotów" ilustrowane przez Przemka Dębowskiego, odpowiedzialnego za okładki najnowszych wydań prozy Lema w Wydawnictwie Literackim, oraz komiks "Podróż 7" Jona J. Mutha na podstawie jednego z opowiadań z "Dzienników gwiazdowych".

***

Na audycję "Pierwsze Słyszę" w poniedziałek (01.03) o godzinie 06.05 zaprasza Kamil Jasieński.

kul/mat. prasowe

Czytaj także

Igor Rotberg: nieustanne samodoskonalenie jest jak doping

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 15:08
Coraz częściej wykorzystujemy w naszym życiu nowe technologie. Rejestrowanie danych na nasz temat - codziennych aktywności i przyszłych planów wprowadza porządek w nasze życie, ale może mieć też skutki uboczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienie w sieci. "Dziś liczba znajomych podnosi nam poziom kortyzolu"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 16:25
Jedna z pierwszych badaczek na świecie zajmujących się problemowym użytkowaniem internetu Kimberly Young podkreśla, że mężczyźni wybierają aktywność w sieci związaną z dominacją i poczuciem kontroli, a te warunki spełnią np. gry on-line. 
rozwiń zwiń