X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Igor Rotberg: nieustanne samodoskonalenie jest jak doping

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 15:08
Coraz częściej wykorzystujemy w naszym życiu nowe technologie. Rejestrowanie danych na nasz temat - codziennych aktywności i przyszłych planów wprowadza porządek w nasze życie, ale może mieć też skutki uboczne. 
Audio
  • Self-tracking – nowa forma hipochondrii? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Edar/Pixabay

Zastanówmy się, jaki ma być rezultat korzystania z nowych technologii. Aplikacje nie powinny stać się naszą obsesją Igor Rotberg

- Informacje, które pozyskujemy z czujników, smartfonów i inteligentnych opasek to baza danych o nas samych. Bez trudu możemy je przeanalizować i określić, czy wykorzystujemy czas "właściwie". To rodzi w nas potrzebę ciągłego udoskonalania, sprawdzania czy wystarczająco intensywnie ćwiczymy, wydajnie śpimy i odpoczywamy, stawia też pytanie o wolną wolę - mówił Igor Rotberg, psycholog i psychoterapeuta.

Stajemy się niewolnikami urządzeń, które miały podnieść komfort naszego życia Igor Rotberg

- Istotna jest nasza motywacja - tłumaczył gość Czwórki. - Zastanówmy się, do czego służą nam urządzenia, którymi się otaczamy. Nie korzystajmy z nich tylko dlatego, że robią to inni, pomyślmy, czy dzięki nim stajemy się szczęśliwsi - przekonywał. 

Na czym polega "biohacking" i "lifelogging". Kim są "transhumaniści"? Dlaczego odczuwamy potrzebę ciągłego przekraczania granic? Czy obsesja na punkcie udoskonalania własnego ciała jest nową formą hipochondrii i czy rozwój nowych technologii sprawi, że niektóre umiejętności zaczną zanikać? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Igor Rotberg (psycholog i psychoterapeuta)

Data emisji: 2.04.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Jucewicz: musimy dać sobie przyzwolenie, na doświadczanie wszystkich emocji

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:00
Badania wskazują, że dzięki emocjom jesteśmy w stanie przetrwać jako gatunek. Dlaczego zatem kultura wymusza na nas ich tłumienie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalność nie istnieje? Na czym polega "błąd Kartezjusza"?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 13:52
- Pojęcie normalności to efekt tzw. błędu Kartezjusza. Wielkiemu uczonemu zarzuca się, że popełnił błąd zasadniczy. Wprowadził w naszą mentalność, kulturę, a nawet cywilizację myślenie w kategoriach normy, czyli racjonalne myślenie o świecie - mówił dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Świątek: w ciągu sekundy dociera do nas 100 mld bitów informacji

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:37
Ludzki mózg każdego dnia podejmuje setki tysięcy decyzji, ale tylko niektórych z nich jesteśmy świadomi. To mózg decyduje, co w ogóle przedrze się do naszego strumienia świadomości.
rozwiń zwiń