Drum Basstion Festival. Co wydarzy się w Srebrnej Górze?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2021 09:50
W drugi weekend sierpnia, malownicza Srebrna Góra zamieni się w miejsce pełne muzyki w klimatach: Drum and Bass, Techno, House, Reggae oraz Dub. Drum Basstion Festival to druga odsłona imprezy, która odbędzie się pod patronatem Czwórki.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock.com/kondrukhov

13-14 sierpnia wszelkie gatunki muzyczne, które mają coś wspólnego z przedrostkami drum, dub oraz bass, lecz także i techno czy house, będą rozbrzmiewały ze szczytu Srebrnej Góry w województwie dolnośląskim, unosząc się nad pięknymi połaciami gminy Stoszowice.

Posłuchaj
07:18 Czwórka/Pierwsze Słyszę -Drum Bastion Festival 26.07.2021.mp3 Przemysław Podolski opowiada o Drum Basstion Festival 2021 (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

- Twierdza Srebrna Góra została wybrana nieprzypadkowo. Lokalizację chcemy zrobić głównym atutem, który zachęci ludzi do przyjechania i posłuchania muzyki w tym niesamowitym miejscu - opowiada Przemysław Podolski organizator Drum Basstion Festival. - To największa górska twierdza w Europie. Znajduje się na szczycie góry, tak więc słuchając muzyki, będzie możliwość oglądania całej okolicy.

Zobacz też
Targi Fantastyki 2021 batman 1200.JPG
Warszawskie Targi Fantastyki. "Wyjątkowi goście i dobry klimat"

Źr. Facebook/Drumbasstion

Słuchanie muzyki w takiej przestrzeni robi wrażenie i jest niesamowitym doświadczeniem. Na terenie twierdzy staną dwie sceny, na których artyści będą występować do rana. - Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie elektro, techno, dubowe brzmienia, trochę reggae - zdradza gość Czwórki. - Korzystamy z formy, która sprawdziła się w czasie pierwszej edycji. Zaczynamy rockowymi, reggae, ska klimatami i budujemy klimat coraz mocniej. W sobotę bardziej techno, tech house i house.

Posłuchaj:

W Srebrnej Górze wystąpią m.in. Klaudia Gawlas, ważna postać na światowej scenie techno, ale równieć Catz ‘N Dogz, grupa coraz bardziej rozpoznawana poza granicami Polski. - Wystąpią także QZB ze Szwajcarii, Changing Faces ze Słowacji, DJ Rido z Czech, ale też polscy artyści - Koniec Świata, Mesajah, Kuba Sojka, DJ Nas - wylicza Przemysław Podolski.

Źr. Facebook/Drumbasstion

W tej samym spektakularnym miejscu przewidziane są również warsztaty. - Poza słuchaniem muzyki można będzie również spróbować tworzenia. Współpracujemy ze Szkołą Muzyki Nowoczesnej z Wrocławia. Jej przedstawiciele przyjadą z urządzeniami do produkcji muzyki elektronicznej - mówi gość Czwórki. - Po krótkim wykładzie można będzie spróbować stworzyć swój autorski kawałek i zgrać go sobie. W programie przewidziane są również prelekcje, zajęcia jogi i warsztaty rękodzieła.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Przemysław Podolski (organizator Drum Basstion Festival)

Data emisji: 26.07.2021

Godzina emisji: 8.16

aw/kul

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik. "Nie czytał nut, nie grał, a muzyką wyprzedzał czas"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 14:40
Eugeniusz Rudnik, choć nigdy nie nauczył się czytać nut ani grać na żadnym tradycyjnym instrumencie, uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki eksperymentalnej. - Na początek znajomości z twórczością Rudnika proponuję "Prostokąt dynamiczny". To takie minimal techno z lat 70. - mówi muzykolog Michał Mendyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rysy i Filip Załuska. Współpraca, którą docenia świat

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 12:00
Najpierw był klip do utworu "The Fib", teraz Filip Załuska wyreżyserował teledysk do najnowszego singla duetu Rysy "Kilo" i został doceniony na Falcon International Film Festival London.
rozwiń zwiń