Warszawskie Targi Fantastyki. "Wyjątkowi goście i dobry klimat"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 13:04
Pisarze Łukasz Rzadkowski, Michał Gołkowski czy Bartek Biedrzycki i Marcin Podlewski - to goście tegorocznej odsłony Warszawskich Targów Fantastyki. Organizatorzy zdradzili w Czwórce szczegóły wydarzenia, a my objęliśmy je swoim patronatem.
Warszawskie Targi Fantastyki
Warszawskie Targi FantastykiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Michał Gołkowski 1200.jpg
"Stalowe szczury". Michał Gołkowski powraca z powieścią "Otto"

Tegoroczna odsłona imprezy odbywa się w Warszawie pod hasłem "Fantastyczny Jarmark", a organizatorzy zapowiadają zmiany w jej formule. - Będzie nieco zmniejszona, zmuszeni byliśmy ograniczyć m. in. spotkania z gośćmi, co oczywiście wynika z pandemicznej sytuacji, w jakiej się znajdujemy - tłumaczył Konrad "Smok" Maryański. - I tak jednak sporo będzie się działo. 

Posłuchaj
08:09 pierwsze słyszę fantastyka 2021_06_09.mp3 Warszawskie Targi Fantastyki - co będzie się działo w tym roku? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Wydarzenie już 19 - 20 czerwca, a wśród gość tegorocznych Targów Fantastyki znajdą się m.in. pisarze Łukasz Rzadkowski, Michał Gołkowski i Bartek Biedrzycki. Pojawią się też m.in. Marcin Podlewski, Magdalena Kucenty, która właśnie zadebiutowała powieścią czy Iwona Szul, także debiutantka. Pierwszego dnia wybrzmi muzyka celtycka, a drugiego - połączenie rocka i performance'u. Oprócz tego pojawi się jarmark, na którym kupimy m.in. rękodzieło. - Dodatki do własnych cosplajów, ozdoby do odzieży - wyliczał gość Czwórki. - Pojawi się u nas ponad stu wystawców ze swoimi pracami.

Czytaj także:

Ostatnie wydarzenie tego typu odbyło się jesienią 2019 roku, czyli przed pandemią. - W tym roku jesteśmy jednocześnie zmęczeni i podekscytowani, ale cieszymy się, że wydarzenie się odbędzie. Wszystko oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym - podkreślał gość Czwórki. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Konrad "Smok" Maryański (Warszawskie Targi Fantastyki)

Data emisji: 09.06.2021

Godzina emisji: 08.15

kd

Czytaj także

Cheugy - lżejsza forma cringe'u według pokolenia Z

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 12:25
Generacja Z rozpoczęła właśnie w sieci nowy trend polegający na poszukiwaniu elementów popkultury, które można uznać za "cheugy". Oberwało się m.in. uniwersum Harrego Pottera i "Przyjaciołom".
rozwiń zwiń