Spokojny wakacyjny wyjazd - jak zabezpieczyć swój dom?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 10:52
Kamery, czujniki dymu czy inteligentne zamki do drzwi - jak zabezpieczyć swój dom, by podczas wakacji móc w pełni się zrelaksować, bez obaw o dobytek? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zapp2Photo

złodziej włamywacz 1200 free
Czy potrafisz zabezpieczyć swoje mienie podczas wakacji?

Jak tłumaczył gość Czwórki, ekspert ds. zabezpieczeń, rynek rozwiązań typu "smart" w Polsce z roku na rok coraz szybciej rośnie. Dzięki takim zabezpieczeniom, jak mówił, może wzrosnąć nasze poczucie bezpieczeństwa na co dzień, ale także podczas wakacyjnej laby. - Możemy tu wyróżnić kilka grup takich urządzeń, są to m.in. różnego rodzaju kamery, czy dzwonki zintegrowane ze smartfonem, co powala sterować domem za pomocą jednego kliknięcia, ale także detektory, czyli m.in. czujniki dymu i innych niepożądanych substancji - wyliczał gość Czwórki.

Posłuchaj
06:00 _PR4_AAC 2021_08_02-08-15-02.mp3 Jak zabezpieczyć swój dom przed niepożądanymi gośćmi albo wypadkami losowymi zanim wyjedziemy na wakacje? (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Takie zabezpieczenia będą informować nas o uszkodzeniach czy osobach trzecich w naszych domach nawet, jeśli jesteśmy bardzo daleko, czyli na przykład podczas wakacji. - Warunkiem jest stały dostęp do internetu - tłumaczył Sebastian Kobus. Jak podkreślał, w ostatnich latach bardzo wzrósł też rynek sprzedaży inteligentnych zamków do drzwi.

Czytaj także:

Zabezpieczenie w postaci inteligentnego zamka do drzwi umożliwia m.in. osobom postronnym dostęp do naszego lokum dzięki wirtualnym kluczom, które możemy przekazać. - Jeśli wyjeżdżamy i coś wydarzy się, gdy będziemy na wakacjach, albo jeśli choć niepokoi nas, czy na pewno wszystko wyłączyliśmy wychodząc z domu, może to sprawdzić osoba, której ufamy, a która jest na miejscu - podkreślał gość Czwórki. Przed wyjazdem na wakacje można zabezpieczyć nasz dom także przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, bo niektóre zamki mają własną baterię. - Jeśli przez pogodę albo z innych przyczyn zabraknie prądu w całej okolicy, takie zabezpieczenia mogą działać nawet przez kilka miesięcy - wyliczał gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Sebastian Kobus (znawca zabezpieczeń i inteligentnych rozwiązań)

Data emisji: 07.08.2021

Godzina emisji: 8.15

kd

Czytaj także

Bezpieczne płatności online. Na co zwracać uwagę?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 11:30
Pandemia przyśpieszyła cyfryzację oraz liczbę transakcji zawieranych w sieci. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym dokonujemy płatności z drugiego zakątka świata, opłacamy rachunki, częściej kupujemy przez internet. Sprawdzamy, jak ustrzec się przed oszustwami w internecie.
rozwiń zwiń