Audiowizualny maraton na finał 19. Biennale Sztuki Mediów WRO

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 15:25
Przez kilkanaście dni, tuż po zmierzchu, na fasadzie budynku Barbary w centrum Wrocławia wyświetlane będą obrazy wideo. Wizualizacje na elewacji będą miały ścisły związek z przechodniami - to pod wpływem ich ruchu będą się zmieniały.
19. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021
19. Biennale Sztuki Mediów WRO 2021Foto: PAP/Maciej Kulczyński

We Wrocławiu trwa 19. Biennale Sztuki Mediów WRO. 19 listopada 2021 r. rozpocznie się przewidziane w jego programie niezwykłe wydarzenie audiowizualne "Defrost".


Posłuchaj
04:57 Czwórka/Pierwsze Słyszę/ - Biennale_WRO 16.11. 2021.mp3 Dagmara Domagała opowiada o audiowizualnym maratonie podczas 19. Biennale WRO (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

- Barbara to aktywne i bardzo dobrze znane miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Dawniej była kultowym barem szybkiej obsługi, teraz mieści się tam, w samym sercu miasta, przestrzeń kulturalna i kawiarnia - mówi Dagmara Domagała. - To na fasadzie tego budynku będziemy prezentować "Defrost", która jest interaktywną instalacją. Zamontowana na elewacji kamera termiczna będzie rejestrować ruchy ludzi, które będą miały wpływ na zmianę wyświetlanych obrazów wideo.


shutterstock_Antarktyda 1200.jpg
Grafiki w służbie Antarktydy

Źr. Facebook/WRO Media Art Biennale


Jak mówi gość audycji, projekt odnosi się do idei pokazywania wpływu, jaki człowiek ma na otaczający go świat. - Te obrazy będą się topić, będą się rozpadać, a więc możemy tu poszukiwać pewnego tropu interpretacyjnego, który nas odnosi do zagadnień chociażby globalnego ocieplenia - tłumaczy.

Zobacz także:

Tematem przewodnim tegorocznego Biennale jest "Rewerso", czyli - jak wyjaśnia Dagmara Domagała - idea, postulat odwrotu, zwrotu i odwrócenia różnych sytuacji. - Jest to także związane z ideą odwrotu od niekontrolowanego wzrostu, również w sferze cyfrowej, i poszukiwaniem śladów cyfrowych, które jako osoby zostawiamy - dodaje.

Ruchome obrazy na budynku Barbary we Wrocławiu można będzie podziwiać codziennie po zmroku, do 4 grudnia.

*

Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO stanowi główne forum sztuki nowych mediów w Polsce i należy do głównych wydarzeń artystycznych w Europie. Od 1989 roku organizatorzy wydarzenia są skoncentrowani na zagadnieniach sztuki współczesnej w kontekście kultury i komunikacji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Dagmara Domagała (członek zespołu programowego Biennale Sztuki Mediów WRO) 

Data emisji: 16.11.2021

Godzina emisji: 07.15

aw

Czytaj także

Rusz w trasę po galeriach Nowego Jorku, a potem chwyć za kredki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:01
Nowy Jork kusi tysiącami możliwości. Nie od dziś wiadomo, że sztuka jest jednym z powodów, dla którego ruszamy właśnie tam. Tym razem w trzech nowojorskich muzeach zanurzamy się w prawdziwie amerykańską sztukę. 
rozwiń zwiń