Drugi sezon "Kontroli". Do Majki i Natalii dołączają duże nazwiska

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 13:50
Dwa lata temu kilka milionów widzów wciągnęło się w serial "Kontrola" w reżyserii Nataszy Parzymies. Teraz możemy cieszyć się jego drugim sezonem. Serial zobaczymy na jednej z platform streamingowych, a na ekranie obok Majki i Natalii pojawią się znani i lubiani aktorzy. 
- Powrót do Kontroli jest z jednej strony ekscytujący, z drugiej przerażający - mówi reżyserka Natasza Parzymies
- Powrót do "Kontroli" jest z jednej strony ekscytujący, z drugiej przerażający - mówi reżyserka Natasza ParzymiesFoto: mat.pras.

Historia Majki i Natalii podbiła serca internautów. Pierwszy sezon "Kontroli" mogliśmy oglądać na YouTube, drugi już od 21 grudnia będzie dostępny na jednej z platform streamingowych. 

- Ten powrót jest z jednej strony ekscytujący, z drugiej przerażający - mówi reżyserka Natasza Parzymies. - Zawsze gdy powstają drugie sezony, to towarzyszy im jakieś oczekiwanie. U nas były dwa lata przerwy między pierwszym a drugim sezonem. Oczekiwania widzów motywują i stresują. Mnie drugi sezon się podoba, jestem zadowolona z tego, co wyszło. To się rozwinęło i zyskało nowe życie, ale zostawiam to do oceny widzom - dodaje. 

Z YouTube na platformę

Tym razem serial będzie dostępny na jednej z platform streamingowych. Gość Czwórki nie ukrywa, że niemały wpływ na tę decyzję miały względy finansowe. - To była fajna propozycja. Nie ukrywam też, że pieniądze na realizację filmu z nieba nie spadają. Film trzeba w jakiś sposób finansować - dodaje. 

Natasza Parzymies zaufała firmie, ale i ona sama została obdarzona dużym zaufaniem. Zdradza, że była to dla niej szansa, by rozwijać projekt. - Nie pomyliłam się. Dostałam ogromną wolność twórczą. Ta współpraca nie odbyła się kosztem mojej niezależności - podkreśla. - Pracowaliśmy z bardzo młodą ekipą, bo nasza średnia wieku to 25 lat. Dostaliśmy duży kredyt zaufania od dużej platformy, mam nadzieję, że im też się to opłaci - dodaje. 

Można powiedzieć, że budżet na film i serial zawsze będzie za mały. Reżyserka zaznacza jednak, że wreszcie miała komfort płacenia ludziom za pracę, że jej ekipa nie pracowała pro bono, jak to miało miejsce przy pierwszym sezonie "Kontroli". Dodatkowo w serialu pojawiło się więcej ciekawych lokacji. 


Posłuchaj
11:40 czwórka pierwsze słyszę 20.12.2021 natasza.mp3 Reżyserka Natasza Parzymies opowiada o drugim sezonie serialu "Kontrola" (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Świąteczna opowieść

Już rok temu, z okazji świąt, mogliśmy zobaczyć pierwszy odcinek drugiego sezonu, jednak całość opowieści została nakręcona we wrześniu. - Natalia i Majka - dziewczyny, dla których przypadkowe spotkanie okazało się przełomowe i dało początek młodzieńczej miłości, spontanicznej i burzliwej, teraz znów się spotykają. Teraz w świątecznej atmosferze - opowiada gość Czwórki. - Będą zastanawiać się nad tym, czy są w miejscach, w których chcą być, czy osoby, z którymi są, to są te właściwe - zdradza. 

Wspomniany wrzesień, jako czas zdjęciowy, dla całej ekipy był nie lada wyzwaniem. - Trzeba było uważać na trawę, drzewa, sypać sztuczny śnieg - mówi reżyserka. 

Na ekranie znów w rolach głównych zobaczymy Adę Chlebicką i Ewelinę Pankowską, ale tym razem na drugim planie nie zabraknie gwiazd polskiego kina, wystąpią m.in. Magdalena Boczarska, Dorota Stalińska, Adrianna Biedrzyńska, Cezary Żak, Katarzyna Gniewkowska. 

- Kontrola to taka historia, która nie jest zamknięta - odpowiada Natasza na pytanie o kolejny, trzeci sezon "Kontroli". 


KONTROLA 2 | TRAILER | Player (2021)/Natasza Parzymies

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Gość: Natasza Parzymies (reżyserka serialu "Kontrola")

Data emisji: 20.12.2021

Godzina emisji: 08.17

pj

Czytaj także

"Pani Ka." - serial, w którym widz decyduje

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:50
Serial interaktywny to opowieść, w której nie tylko scenarzysta, ale i widzowie decydują o losach bohaterów. Takie możliwości dają nam media społecznościowe, a twórcy "Pani Ka." chętnie je wykorzystują. Pierwszy odcinek zobaczymy już 19 lutego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale w sieci. "Cowboy Bebop" w wersji aktorskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 11:00
Jak co tydzień zapraszamy na przegląd seriali. Tym razem Kaja Klimek recenzuje "Cowboy Bebop", produkcję, która powstała na bazie japońskiego, kultowego serialu anime. 
rozwiń zwiń