Garmin Rescue Heroes w Mielenku. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:40
Przez cały weekend Mielenko było najlepiej strzeżoną plażą w Polsce. Zjechali tu najlepsi ratownicy w Polsce uczestniczący w kolejnej odsłonie Garmin Rescue Heroes, a nasza ekipa także oczywiście była na miejscu.
Zawody z cyklu Garmin Rescue Heroes w Mielenku
Zawody z cyklu Garmin Rescue Heroes w MielenkuFoto: Materiały prasowe/Katarzyna Golińska

Kilkudziesięciu sportowców, którzy brali udział w tegorocznych zawodach nad morzem, rywalizuje ze sobą, doskonali swoje umiejętności, ale także uczy się "jak czytać wodę". Jak tłumaczył jeden z zawodników w rozmowie z Czwórką, te zawody należą do ciężkich, a w tym roku poziom być szczególnie wysoki. - Warunki pływania w morzu znacznie różnią się od tych w basenie. Mamy tu elementy pływania na desce, w płetwach, z węgorzem ratowniczym. Nad trenowaniem ich pracuje się latami - podkreślał.

Zdaniem Krzysztofa Piotrowskiego z Fundacji RescueHouse, tegoroczne warunki szczególnie dopisały. - Były typowo morskie, mieliśmy dużo słońca, wiatru, ale i spore fale i prądy wsteczne. Tego też oczekiwaliśmy, by móc sprawdzić się w każdych warunkach, jakie potem możemy mieć właściwie w każdym miejscu na świecie - mówił gość Czwórki. 

W klasyfikacji indywidualnej, w kategorii open zwyciężył Wojciech Kotowski z CKS Sszczecin. - Rywalizacja jest dla mnie bardzo ważna, lubię się ścigać i sprawia mi to przyjemność - mówił po startach w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
03:49 _PR4_AAC 2022_07_25-07-16-56.mp3 Garmin Rescue Heroes - co działo się w Mielenku? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Garmin Rescue Heroes to cykl imprez z zakresu sportowego ratownictwa wodnego, których celem jest przede wszystkim podnoszenie umiejętności ratowników z zakresu technik posługiwania się profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, ale także integracja środowisk ratowników. Uczestnicy startują w ośmiu kategoriach - czterech indywidualnych i czterech drużynowych, a wygrana w Garmin Rescue Heroes oznacza wyjazd na Mistrzostwa Świata, które odbędą się we Włoszech już we wrześniu.  

Garmin Rescue Heroes 2022 Garmin Rescue Heroes 2022

25 lipca obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom. ONZ uznaje utonięcia za jedną z głównych przyczyn śmierci na świecie, w Polsce od lat tonie ok. pół tysiąca ludzi rocznie. 

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 25.07.2022

Godzina emisji: 07.15

kd

Czytaj także

LOGinLAB Tour 2022 z Czwórką. Zawody nie tylko dla atletów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 19:03
 LOGinLAB Tour 2022 startuje 4 czerwca w Poznaniu. Na razie w nadmorskich Chałupach powstaje strefa treningowa przez tym wydarzeniem. - Już dziś możemy powiedzieć, że sporo będzie się działo - zapowiadał organizator przedsięwzięcia Dawid Kujawski, a Czwórka objęła je swoim patronatem.
rozwiń zwiń