Ekostraż na chillu we Wrocławiu. Dla miłośników czworonogów i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 10:43
Warsztaty, konkursy, wieczorny koncert, a dla zwierzaków tor przeszkód i przeróżne zabawy - Ekostraż z Wrocławia przygotowała moc atrakcji dla pupili i ich właścicieli, by podziękować za pomoc i dotychczasowe wsparcie. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Robert Kneschke

W ramach akcji "Ekostraż na chillu" na miłośników zwierząt czekać będą atrakcje zorganizowane przez wolontariuszy - darmowe warsztaty, konkursy, koncerty. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się m.in., jak tworzyć zabawki dla zwierząt, czy wyplatać maty węchowe i jak istotne jest to, by dawać im odpowiednie bodźce. - Przez cały czas trwania pikniku eksperci udzielać będą także porad behawiorystycznych, odbywać się będą też prelekcje dotyczące pomocy małym czworonogom - na przykład jeżom czy nietoperzom, obecnym w mieście - podkreślała Katarzyna Szakowska. Będzie także malowanie wspólnego obrazu.

- Nauczymy też m.in., jak prowadzić prawidłowo resuscytację. Lato to trudny okres dla zwierząt, beton w miastach, po którym muszą się poruszać, jest gorący, zwierzęta także mogą dostać udaru. W takich sytuacjach liczą się - podobnie jak u ludzi - pierwsze minuty. Jeśli prawidłowo przeprowadzimy pierwszą pomoc, możemy uratować zwierzęciu życie - mówiła gość Czwórki. 

Akcja "Ekostraż na chillu" odbędzie się 6 sierpnia we wrocławskim Basen Beach Bar. - Koncert odbędzie się dopiero wieczorem, więc wcześniej będzie cicho i spokojnie, zwierzaki także będą się dobrze bawić - zapewniała Katarzyna Szakowska. Na pikniku spotkać będzie można także zwierzęta gotowe do zaadoptowania. - Innym doświadczeniem jest przeczytanie ogłoszenia w internecie, a innym - poznanie pupila osobiście. Być może któryś zwierzak skradnie czyjeś serce i będziemy mogli rozpocząć procedurę adopcyjną - podkreślała.

Posłuchaj
09:11 czwórka ekostraż 2022_08_03 08_07_11_PR4_Pierwsze_slysze.mp3 Ekostraż na chillu - co będzie się działo we Wrocławiu? (Pierwsze slyszę/Czwórka) 

Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż od 2010 roku pomaga zwierzętom dzikim, domowym i wolnobytującym - reaguje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, broni praw poszkodowanych zwierząt w sądzie, leczy, otacza opieką, znajduje domy, a dzikie zwierzęta po wyleczeniu przywraca naturze. Jak przekonywała gość Czwórki, ten rok dał się działaczom we znaki - wiosna upłynęła na ratowaniu ukraińskich zwierząt i wyjazdach w konwojach pomocowych, a lato nie jest łatwe ze względu na inflację. Dlatego młodzi wolontariusze chcą podziękować wszystkim, którzy ruszyli z pomocą.

- Na co dzień zajmujemy się pomocą zwierzakom, dawaniem im m.in. domów tymczasowych. Naszym założeniem jest danie zwierzakom poczucia domowego ciepła, dopóki nie znajdą stałych rodzin. Mamy bazę domów tymczasowych, przeprowadzamy też skuteczne adopcje. Zwierzęta dzikie po rehabilitacji trafiają na wolność. Są to m.in. jeże po wypadkach drogowych, czy z wypalania łąk - wyliczała.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Marta Zinkiewicz

Gość: Katarzyna Szakowska (Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ekostraż)

Data emisji: 03.08.2022

Godzina emisji: 08.15

kd

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń