WROsound zapowiada się gorąco. Wśród gwiazd Tricky i Brodka!

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 10:31
Trzeci weekend lipca we Wrocławiu zapowiada się niezwykle interesująco. W dniach 14-15.07 plac przed Impartem zamieni się w dolnośląską stolicę najlepszej muzyki. Wszystko za sprawą festiwalu WROsound, którego jesteśmy patronem.
Tricky
TrickyFoto: Erik Weiss/mat. prasowe

Pierwsza pula artystów festiwalu WROsound została ogłoszona. W tym roku wystąpi absolutna legenda triphopu, wielka gwiazda - Tricky. Jest on pierwszym headlinerem festiwalu. - Nie jest łatwo namówić Tricky'ego na występ na żywo - przyznaje Daria Kubasiewicz, organizatorka WROsound. - Dwa lata nam to zajęło. Ciężka praca się opłaciła - udało się. Myślę, że ten ostatni koncert pierwszego festiwalowego dnia będzie pełen wzruszeń. 

14 lipca na scenie zobaczymy też Brodkę. W ostatnim czasie u artystki wiele się dzieje, nagrała świetną epkę, którą wyprodukował 1988, nominowana jest do Fryderyków. - Brodka to nasza polska headlinerka. Zależało nam, by wystąpiła tego samego dnia co Tricky - przyznaje gość Czwórki. - Przy negocjacjach z artystką Tricky też był pewnym argumentem. Brodka miała wiele ofert grania we Wrocławiu, jednak Tricky przeważył szalę na naszą korzyść. Cieszymy się, bo muzycznie nam się to świetnie spina. 

Oprócz światowych i polskich gwiazd na WROsound nie brakuje też artystów lokalnych, wrocławskich. Festiwal promuje lokalną scenę muzyczną. - W zeszłym roku, na naszej lokalnej scenie "Tak brzmi Wrocław" wystąpił zespół Serca - przypomina organizatorka imprezy. - Poszło im tak dobrze, że postanowiliśmy wystrzelić ich na dużą scenę, dać im szansę na większej przestrzeni. Oni będą otwierać festiwal. 


Posłuchaj
04:38 czwórka pierwsze słyszę 29.03.2023 wrosound.mp3 O artystach festiwalu WROsound opowiada Daria Kubasiewicz, organizatorka wydarzenia (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

Sceny "Tak brzmi Wrocław" w tym roku też nie zabraknie. Wśród artystów, którzy na niej wystąpią będzie Guest Julka, lokalna raperka, kompozytorka, wokalistka.

Do Wrocławia wraz z zespołem przyjedzie również młody, pochodzący z Bielska-Białej, raper Astma. 

Organizatorzy WROsound kolejny rok postanowili tworzyć festiwal w duchu less waste. - Nie schodzimy z tej drogi, domykamy ostatnie partnerstwa, warsztaty, inicjatywy. Będzie tego coraz więcej - przyznaje Daria Kubasiewicz. - Z roku na rok uczymy się. Dołączają do nas nowi partnerzy, którzy myślą podobnie do nas. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez WROsound (@wrosound)

Festiwal WROsound odbędzie się 14 i 15 lipca pod patronatem Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Daria Kubasiewicz (organizatorka WROsound)

Data emisji: 29.03.2023

Godzina emisji: 8.37

pj/mat.pras.

Czytaj także

Kolorowy wulkan. O wizerunku scenicznym Wrony

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:30
- Potrzebę wyrażania wewnętrznego ja miałam od zawsze i na każdym polu. W muzyce, w sztuce, w modzie. Ale nigdy nie robiłam tego według planu, tylko z potrzeby chwili - opowiada Weronika "Wrona" Jasiówka, laureatka 5. odsłony naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pogotowie Techno i undergroundowa Łódź w Czwórce  

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 15:50
Już niedługo w Łodzi odbędzie się Pogotowie Techno "Conceptual". Jak zapowiada kolektyw, będzie to impreza kończąca ich działalność.
rozwiń zwiń