Hubert Modławski. Z Pełną Kulturką o ciężkim graniu

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2023 12:20
- Muzyczne kanały na YouTube przypominają dawne ziny. Możemy tu znaleźć wszystkie informacje na temat swojego idola, zobaczyć teledyski i posłuchać utworów, nawet tych mało znanych – opowiada Hubert Modławski z kanału Pełna Kulturka.
Hubert Mołdawski z kanału Pełna Kulturka.
Hubert Mołdawski z kanału Pełna Kulturka.Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Historie legend rocka i metalu

Na kanale tworzonym przez gościa Czwórki poznamy historie największych graczy w świecie rocka i metalu. Jest seria poświęcona Metallice, zespołowi Slipknot i System Of A Down. – Kręcą mnie ciężkie, metalowe granie, ale też emocje w muzyce. Smutek i melancholia to jest to, co lubię najbardziej. Plus brzmienia elektroniczne, ale tylko z wybranych obszarów – opowiada.

Metallica się klika

Z naszych statystyk wynika, że największą popularnością na naszym kanale cieszy się Metallica, co może mieć związek z nową płytą zespołu – mówi twórca Pełnej Kulturki. - Krążek "72 Seasons" ukaże się 14 kwietnia, promują go cztery single i przyznam się, że jestem nastawiony dość sceptycznie. Brzmią one podobnie do utworów z Hardwired...To Self-Destruct , więc przypuszczam, że nie będzie żadnej rewolucji. A mnie się marzy powrót Metalliki smutniejszej i bardziej mrocznej.   

Słuchając warkotu silnika

Ostatnio kontent kanału został wzbogacony o wywiady z zagranicznymi artystami - m.in. z Simonem Delaneyem i Kellin Queen ze Sleeping With Sirens. - To zespół który wpisuje się do subkultury emo, w której - w pewnym sensie - dorastałem. Do dziś lubię Tokyo Hotel i grupę Him - przyznaje rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Kiedy tworzymy filmiki czy treści o jakimś zespole, "zagrzebuję się" w jego muzyce. Czasami są to podróże do przeszłości, do płyt, które słuchałem przed laty, innym razem mam okazję sprawdzić, co do zaproponowania mają debiutanci. Czytając recenzje płyt, robię to ze słuchawkami na uszach. Żeby wychwycić w muzyce warkoty silnika czy dźwięk łyżeczek.   

METALLICA: CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ PO PŁYCIE "72 SEASONS"? / Pełna Kulturka

Posłuchaj
22:32 CZWÓRKa Pierwsze słyszę - pełna kulturka 05.04.2023.mp3 Pełna Kulturka na YouTubie - co znajdziemy na kanale? (Pierwsze słyszę/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Hubert Modławski (autor kanału Pełna Kulturka)

Data emisji: 05.04.2023

Godzina emisji: 09.12

kul

Czytaj także

The Velvet Underground & Nico. "Banan, który zmienił historię muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 13:00
50 lat temu ukazała się płyta, której nikt nie chciał grać i o której nikt nie chciał pisać. Trudno wyobrazić sobie historię muzyki bez debiutanckiego krążka The Velvet Underground nagranego razem z Nico.
rozwiń zwiń
Czytaj także

RAT KRU: muzyka, którą tworzymy, to wypadkowa naszych charakterów

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 11:44
RAT KRU to jeden z najciekawszych, najbardziej eklektycznych duetów na polskiej scenie muzycznej. Minął rok od premiery ich drugiego studyjnego albumu. Panowie zapowiadają trzecie, bardzo światowe wydawnictwo, ale będziemy musieli na nie chwilę zaczekać. 
rozwiń zwiń