Sieć Młodych Liderek. Społeczność, która wspiera aktywne kobiety

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 13:01
Sieć Młodych Liderek powstała, żeby wspierać ambitne kobiety. - Chcemy sprawić, żeby młode dziewczyny nie bały się próbować podejmować różnych wyzwań i też zachęcały swoje rówieśniczki do działania - mówi założycielka organizacji Amelia Krysiak.
Sieć Młodych Liderek tworzą młode kobiety z różnych krajów.
Sieć Młodych Liderek tworzą młode kobiety z różnych krajów.Foto: shutterstock/Ground Picture
  • Amelia Krysiak jest tegoroczną maturzystką, która znajduje czas nie tylko na naukę.
  • Jest między innymi inicjatorką i założycielką Sieci Młodych Liderek. 
  • Organizacja ma wspierać młode kobiety w rozwoju, pomagać zdobywać im doświadczenie i budować networking. 

- Założeniem naszego projektu jest zrzeszanie młodych, aktywnych kobiet, które mają niesamowite marzenia, plany na przyszłość i energię do działania - mówi gość Czwórki. - Przede wszystkim chcemy stworzyć bezpieczną przestrzeń do ich rozwoju, ale także pomóc nawiązać nowe znajomości. Mam wrażenie, że projekt jest takim łańcuszkiem, który się napędza. Jedna liderka opowiada o swoich pomysłach, o swoich projektach, a kolejna dopowiada, co zrobiła. Wzajemnie siebie inspirujemy.


Sieć Młodych Liderek. Do kogo skierowany jest projekt? 

Rozmówczyni Kamila Jasieńskiego podkreśla, że najistotniejsze jest wspieranie kobiet w ich działaniach. Tworzenia społeczności i networkingu, który pozwoli im na zdobywanie doświadczeń, pokaże szereg możliwości i otworzy nowe drzwi.

- Chcemy trafić do dziewczyn, które chciałaby zacząć robić coś więcej. Czują, że do tego się nadają i mają potencjał, ale brakuje im doświadczenia i nie wiedzą, od czego zacząć. To właśnie do nich skierowany jest projekt - zaznacza gość audycji. - Chcemy pokazać im, że jest mnóstwo możliwości i wystarczy tylko spróbować. Naszym celem jest angażowanie młodych kobiet nie tylko z dużych miast. Chcemy sprawić, żeby dziewczyny nie bały się próbować podejmować różnych wyzwań i też zachęcały swoje rówieśniczki do działania.


Sieć Młodych Liderek - w jakiej formule działa?

Spotkania odbywają się online, co daje możliwość uczestniczenia w nich kobietom rozsianym po całym świecie. Wypełnione są rozmowami, ale także warsztatami i wymianą doświadczeń. Niedawno takie spotkanie odbyło się w realu.

- Myślę, że jednak kontakt "face to face" jest o wiele bardziej korzystny, o wiele bardziej wartościowy niż ten online. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie ich więcej - mówi Amelia Krysiak. - Można cały czas dołączyć do naszej społeczności. Nie każda musi chcieć zarządzać jakimś zespołem w przyszłości. Dla mnie liderka to też taka dziewczyna, która po prostu jest spełniona w tym, co robi i czuje, że wykorzystuje swoje życie w stu procentach.


Posłuchaj
12:33 CZWORKA/Sieć Młodych Liderek 28.12.2023.mp3 O Sieci Młodych Liderek opowiada jej założycielka Amelia Krysiak (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

ProwadziKamil Jasieński

Gość: Amelia Krysiak (Sieć Młodych Liderek)  

Data emisji: 28.12.2023

Godzina emisji: 8.30

aw

Czytaj także

Pokolenie Z - ponad karierę stawia życie prywatne

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2023 09:50
Po wejściu na rynek pracy naturalną postawą przedstawicieli pokolenia Y, tak zwanych milenialsów, było dążenie do budowania szybkiej ścieżki kariery. W generacji Z tego rodzaju postawy występują zdecydowanie rzadziej. Dla nich najważniejszy jest work-life balance.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Modzieżowe Słowo Roku 2023. Zwyciężyło "rel", czyli "zgoda"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2023 11:20
- Ostatnio w języku zajmuje nas prawda, być może dlatego, że wiele rzeczy jest sztucznych i nieautentycznych. Młodzieżowym Słowem Roku 2023 został "rel", czyli coś, z czym możemy się utożsamić - mówi Bartek Chaciński, dziennikarz i członek kapituły konkursu.   
rozwiń zwiń