Programy stypendialne - jak studenci dbają o przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2022 12:40
W programie zaprosimy m.in. na rozmowę dotyczącą programów stypendialnych, przeznaczonych dla najlepszych studentów, ale także ambitnych maturzystów.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

W pierwszej części audycji, po godz. 6.15 sprawdzimy, jak branża gamingowa zareagowała na agresję Putina na mieszkańców Ukrainy.

Po godz. 6.30 wybierzemy się do USA i sprawdzimy, jak wygląda wiedza tamtejszej młodzieży na temat żywienia. Jak się okazuje, niektóre amerykańskie dzieci uważają, że hot dogi są z roślin, a frytki - z mięsa. Paradoksalnie, to szansa na zmianę ich nawyków. Według badań, przeprowadzonych przez tamtejszych naukowców, dzieci, które miały w określić, czy dany obiekt jest jadalny, czy nie, za niejadalne zostały uznane zwierzęta hodowlane m.in. krowa czy świnia.

Po godz. 7.15 przeniesiemy się ponownie na Wschód, by sprawdzić, czym jest RunNet i jak działa. Według niektórych źródeł, Rosja odłącza się od globalnego internetu. Kreml planuje odcinać wszystkich mieszkańców kraju od globalnej sieci, a co za tym idzie, od serwisów społecznościowych i zagranicznych mediów. Politycy z Moskwy inspirują się Chinami, które od jakiegoś czasu już z powodzeniem rozwijają i wdrażają najnowsze technologie, pomagające w inwigilacji obywateli. Jednak w przypadku Rosji RunNet funkcjonować ma na znacznie większą skalę.  

W trzeciej godzinie audycji, po 8.15 w Czwórce pojawi się Adrianna Kaczmarek, z fundacji Dobra Sieć, i serwisu MojeStypendium.pl. Zaprosimy na rozmowę o programie stypendialnym MojeStypendium.pl. 

Programy stypendialne fundują prestiżowe studia, umożliwiają rozwój kompetencji społecznych, dają szansę na realizację projektu artystycznego. Innymi słowy, ułatwiają spełniać marzenia. Są skierowane do uczniów, ale także studentów, absolwentów, profesjonalistów, osób działających społecznie. 

W programie po godz. 8.30 także powiemy o podcaście Czwórki "Technologie 4.0" i sprawdzimy, czy lubimy wearables i chcemy ubierać się w takie technologie. 

W programie także:

  • serwis kulturalny
  • przegląd prasy
  • serwis sportowy
  • gamingowy flash

***

Na "Pierwsze słyszę" - we wtorek (08.03) - od godz. 6.00 zaprasza Kamil Jasieński.

kd


8.45 Gamingowy Flesz

Czytaj także

Jaki internet wybrać? "Do nauki wystarczy mobilna sieć"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:00
Początek roku akademickiego to czas, w którym poza wyzwaniami, jakie stawia przed nami uczelnia, musimy sprostać także tym bardziej przyziemnym, jak organizacja własnego życia. Jednym z niezbędnych narzędzi naukowych każdego studenta jest internet. Jak znaleźć właściwego operatora, w jakiego typu sieć inwestować i czy to się w ogóle opłaca?
rozwiń zwiń