Czas na stypendium. Możesz wybierać w każdej dziedzinie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 12:47
Luty i początek marca - to dobry moment, by podjąć decyzję o wzięciu udziału w przeróżnych programach stypendialnych. A jest z czego wybierać.
Audio
  • Jak zdobyć interesujące nas stypendium i gdzie warto szukać? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Warto dbać o kulturę osobistą. Nie tylko podczas studiów.
Warto dbać o kulturę osobistą. Nie tylko podczas studiów. Foto: shutterstock.com/ Monkey Business Images

W Polsce i na świecie działa wiele organizacji oferujących różnorodne programy stypendialne, dostępne nie tylko dla uczniów i studentów, ale także m.in. dla osób związanych z konkretną dziedziną nauki, artystów, sportowców, działaczy społecznych. - Skupiamy się na tym, by pokazać, że stypendia są przyznawane nie tylko na uczelniach i w szkołach - mówiła Aleksandra Belina z Fundacji Dobra Sieć. - Są stypendia rządowe, pozarządowe, ale także konkretnych firm i osób prywatnych.

ZOBACZ TAKŻE Wyjątkowa akcja "Czwórka idzie na studia" >>>

Często jednak barierą w uzyskaniu finansowania na rozwój swoich pasji jest brak wiedzy o programach stypendialnych oraz nieznajomość narzędzi, które mogą pomóc w ich wyszukaniu. Jak wymieniała rozmówczyni Kamila Jasieńskiego, w Polsce dostępnych jest mnóstwo stypendiów ustanowionych przez samorządy, dla młodych artystów i sportowców, dlatego warto wchodzić na strony internetowe np. swojej gminy i to sprawdzać.

Gdzie jeszcze warto sprawdzać, czy możemy dostać stypendium, i które z dostępnych programów są najbardziej popularne? O tym także w rozmowie ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Aleksandra Belina (Fundacja Dobra Sieć)

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 8.20

kd

Czytaj także

Robotyka, nowe media, data science. Studia z przepustką do kariery

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 15:19
Ukierunkowanie ścieżki kształcenia będzie mieć wpływ przyszłe życie zawodowe. Warto na tym etapie zastanowić się, jakie studia wybrać, by znaleźć wymarzoną posadę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bilet miesięczny za 1 zł? Dla wszystkich studentów pierwszego roku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:53
Rekrutacja na studia w Polsce wciąż trwa, a Koleje Śląskie już przygotowały dla studentów pierwszego roku niespodziankę. Uruchomiły ofertę "Studenciak", w ramach której studenci będą mogli poruszać się koleją za symboliczną złotówkę. 
rozwiń zwiń