Animal Helper - aplikacja, która ma pomóc zwierzętom

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2023 11:15
Aplikacja Animal Helper powstała z myślą o osobach, które chcą nieść pomoc zwierzętom w tarapatach. Sprawdzamy, jak działa.
Aplikacja Animal Helper stworzona jest z myślą o osobach niosących pomoc zwierzętom.
Aplikacja Animal Helper stworzona jest z myślą o osobach niosących pomoc zwierzętom. Foto: shutterstock//QBR
  • Aplikacja Animal Helper przeznaczona jest dla osób, które chcą pomagać zwierzętom.
  • Apka ma uprościć proces zgłaszania nadużyć wobec zwierząt.
  • Jej zadaniem jest także skrócenie czasu reakcji w przypadku zagrożenia ich życia.
  • Animal Helper już niedługo będzie dostępna na telefony z systemem iOS i Android.

Aplikacja Animal Helper powstała z myślą o niesieniu pomocy zwierzętom w tarapatach. Apka nie tylko skróci czas reakcji służb w przypadku złego traktowania lub zagrożenia życia zwierząt, ale również pomoże zbudować społeczeństwo wyczulone na krzywdę.

 

Aplikacja Animal Helper - jak działa? 

Animal Helper jest pierwszą w Polsce aplikacją, która ma uprościć proces zgłaszania nadużyć wobec zwierząt i skrócić czas reakcji w przypadku zagrożenia ich życia. Jeśli zwierzęciu dzieje się krzywda, niezależnie od tego, czy jest to zwierzę dzikie, gospodarskie czy domowe - można to będzie zgłosić.

Za aplikacją stoi gdyńska Fundacja Psia Krew założona przez Adama Van Bendlera, stand-upera i komika. Na pomysł jej stworzenia wpadł Paweł Gebert, biegły sądowy z zakresu ochrony i dobrostanu zwierząt, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie ograniczenia ma obecny system.


Animal Helper jak telefon alarmowy 112?

W założeniu jej twórców Animal Helper ma być odpowiednikiem alarmowego numeru 112 - tyle tylko, że dla zwierząt. - Przykładowo, gdy mamy sytuację, że sąsiad trzyma psa w katastrofalnych warunkach, możemy zrobić zdjęcie czy nawet filmik jako materiał dowodowy - mówi Adam Van Bendler. - Jest formularz, w którym możemy opisać sprawę. Możemy oznaczyć też lokalizację z bardzo dobrą dokładnością. Nasz operator przyjmuje zgłoszenie i decyduje, gdzie powinno ono trafić, żeby zwierzę otrzymało pomoc jak najszybciej.

 

Posłuchaj
02:53 Czwórka/Pierwsze Słyszę - Animal helper 08.08.2023.mp3 W audycji mówimy o aplikacji Animal Helper (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

Twórcy aplikacji liczą także, że wokół projektu uda się zbudować prozwierzęcą społeczność wyczuloną na krzywdę czworonogów. - Mam nadzieję, że tym projektem przyczynimy się do powstawania silnego, prozwierzęcego społeczeństwa, które nie będzie bało się patologicznych sąsiadów - tłumaczy rozmówca Martyny Ogonek. - Mamy nadzieję, że aplikacja będzie skłaniała do mobilizacji i działania na rzecz potrzebujących zwierząt. 


***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Materiał: Martyna Ogonek

Data emisji: 08.08.2023

Godzina emisji: 08.35

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co po "śpiulkolocie", "alternatywce" i "dzbanie"?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2022 11:16
Rozpoczęła się siódma edycja plebiscytu PWN na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Można zgłaszać swoje propozycje, a potem wybierać z najlepszej dwudziestki. Jakie słowa mają szansę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ojczysty - dodaj do ulubionych". Co oznacza słowo "wałówka"?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2023 11:00
Sprawdzamy, czym jest wałówka. Czy jedzono ją na wałach i stąd jej nazwa? Niewykluczone, chociaż jest kilka teorii na temat pochodzenia tego słowa - jedna z nich związana jest z gwarą więzienną.
rozwiń zwiń