X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bufet PRL, czyli gadżety z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 11:03
Kasety magnetofonowe, komputery Atari i Commodore, przypinki, breloki, ceramika, szkło, a nawet sztućce - o swojej kolekcji gadżetów opowiedzieli nam twórcy bloga Bufet PRL.
Audio
  • Kasety magnetofonowe, komputery Atari i Commodore, przypinki, breloki, ceramika, szkło, a nawet sztućce… O swojej nieprzerwanie rozrastającej się kolekcji gadżetów z PRL opowiedzieli Ania Wierzbicka i Wojtek Przylipiak (Czwórka/Na cztery ręce)
Strona główna bloga Bufet PRL
Strona główna bloga Bufet PRLFoto: bufetprl.com

Ania Wierzbicka i Wojtek Przylipiak zbieraniem przedmiotów, których historia sięga co najmniej 1989 roku, zainteresowali się pięć lat temu. Na poważnie podeszli do tematu w zeszłym roku, kiedy zaczęli prowadzić bloga www.bufetprl.com. Opisują na nim swoją pasję, dzielą się wspomnieniami i ciekawostkami. Mają fanów w kilkudziesięciu krajach, m.in. Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, na Cyprze, a nawet Filipinach.

– Kolekcja zaczęła się od gry "Telepatia" – wspomina Ania. – Dziś mamy zajętą całą kawalerkę i piwnicę, cześć rzeczy musieliśmy wywieźć do rodziców Ani na wieś – mówi Wojtek.

Niektóre ze zgromadzonych sprzętów cały czas są w użyciu. Szczególnie stare zabawki. – Na ich widok dzieci znajomych czy rodzin, które nas odwiedzają, dostają kręćka – przekonują. Sami właściciele też często sięgają do swoich zbiorów. – Wojtek gra na konsoli Atari, Ania słucha muzyki z taśm magnetofonowych, którym na blogu poświęcają ostatnio najwięcej miejsca.

PRL tylko początkowo był punktem odniesienia. Ale to szybko się zmieniło, bo trafiły do nich także gadżety z krajów Wschodu i Zachodu, np. radzieckie, czechosłowackie, niemieckie – zarówno enerdowskie, jak i erefenowskie. Perełką całej kolekcji są – jak podkreślają – niewykorzystane bilety na ceremonię otwarcia i zamknięcia moskiewskiej olimpiady.

Ania i Wojtek zaznaczają, że nie prowadzą "działalności komercyjnej". – Nie zarabiamy na tym, to jest czyste hobby. Po prostu wypożyczamy charakterystyczne rzeczy – deklarują. Przykład? Kasprzak i kasety magnetofonowe z ich zbioru pojawiły się m.in. w teledysku Lady Pank.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Towar macany należy do macanta, czyli jak zarobić na PRL-u

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 08:05
Moda na rzeczy z czasów PRL-u ciągle rośnie, widać to po popularności sklepów internetowych sprzedających produkty w stylistyce z czasów Gomułki czy Gierka. Coraz liczniej powstają także fanpage przypominające najciekawsze aspekty PRL-owskiej rzeczywistości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotoreporterzy w PRL byli czczeni jak Justin Bieber

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 13:00
- Spotkania z najważniejszymi fotoreporterami PRL to było niezwykłe doświadczenie - przyznaje Łukasz Modelski, autor książki "Fotobiografia PRL", która opisuje fenomen polskiej fotografii reportażowej.
rozwiń zwiń