Psi psycholog - kto to taki?

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2013 08:00
Oblizywanie nosa, odwracanie głowy, ziewanie, mrużenie oczu, podnoszenie łapy – poprzez takie gesty nasz pies próbuje nam coś przekazać. Co dokładnie - wyjaśni to behawiorysta zwierzęcy.
Mikrochip pod skórą psa umożliwi nam błyskawiczne namierzenie naszego pupila
Mikrochip pod skórą psa umożliwi nam błyskawiczne "namierzenie" naszego pupilaFoto: Glow Images/East News

Psy na każdym kroku do nas mówią, co prawda nie w znaczeniu werbalnym, ale potrafią posługiwać się rozwiniętym systemem mowy ciała.

Czym jest zoopsychologia i jakiej wiedzy o zwierzakach może nam dostarczyć? Co możemy wyczytać z zachowań zwierząt, jak ich nie krzywdzić w codziennym życiu swoim niewłaściwym zachowaniem, czy ta wiedza może nam pomóc zmieniać ich charaktery?

Jak zrozumieć zwierzęta?

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w audycji "Na cztery ręce", w poniedziałek 28 października, po godzinie 23.00. Naszym gościem będzie Edyta  Gajewska, behawiorysta zwierzęcy.

Czytaj także

Nie myl pracoholizmu z pracowitością. Uzależnienie od pracy trzeba leczyć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 10:30
Są psychologowie, którzy twierdzą, że żeby zachować w życiu równowagę należy 8 godzin pracować, 8 bawić się i 8 przesypiać. Żyjemy jednak w czasach, kiedy zasada "złotego środka" jest właściwie nie do zastosowania, a badania pokazują, że pracoholizm to już nie przejściowy problem, lecz prawdziwe uzależnienie, które trzeba leczyć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłosz Brzeziński: najtaniej jest być altruistą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 13:50
Książka autorstwa psychologa i trenera osobistego Miłosza Brzezińskiego pt. "Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji" niedawno ujrzała światło dzienne. Autor przekonuje w niej, dlaczego warto być pozytywnie nastawionym do świata i ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jolanta Kwaśniewska oswaja starość. Robi to dla każdego z nas!

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 11:50
- Najważniejsze jest to, by mówić we własnych domach o tym, że kiedyś będziemy starzy - mówi Jolanta Kwaśniewska. - Nie bać się tego tematu.
rozwiń zwiń