Tkaniny - jak je dobrać, aby zdobiły wnętrze?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:00
Zamszowe, włoskie, lejące, obiciowe, dekoracyjne… Rodzajów tkanin jest naprawdę wiele. - Nic tak nie ociepla wnętrza naszego mieszkania jak tkaniny - mówi Artur Indyka, projektant, dekorator i autor programu "Meblokreacje".
Audio
  • Jak dobrać tkaniny do wnętrz naszych mieszkań? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Kuba Marcinowicz, Artur Indyka, Kamila Dębczak i tkaniny w Czwórce
Kuba Marcinowicz, Artur Indyka, Kamila Dębczak i tkaniny w CzwórceFoto: Czwórka

Artur Indyka Naturalne tkaniny, jak len, jedwab, aksamit, są zawsze trudniejsze w eksploatacji. One wymagają więcej pieszczoty niż poliestry 

W rozmowie z Kubą Marcinowiczem i Kamilą Dębczak Artur Indyka przekonuje, że dobierając tkaniny do naszego wnętrza warto zaszaleć z wzorami i kolorami. - Ciągle boimy się kolorów i wzorzystych tkanin - wyjaśnia projektant. - Najczęściej dobieramy szarości, potem beże i różne odcienie białego. Na szczęście powoli do naszych mieszkań wchodzi kolor musztardowy, mięta, szałwia, granaty i kobalty - dodaje zaproszony ekspert. 

A czy można z wzorami i kolorami przesadzić? - Wszystko zależy od charakteru wnętrza i klienta. Jeśli mieszkanie mamy poukładane w jeden wzór, to nie ma w nim namiętności. Sztuka dekorowania to zabawa różnymi wzorami i fakturami tkanin. W ten sposób tworzymy w naszym wnętrzu kompozycje i różne plany - tłumaczy Artur Indyka.

Sprawdź też:
łazienka FREE 1200_660.jpg
Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Słuchając nagrania całej rozmowy, dowiecie się też, czy wzory "w panterkę" wracają do mody, oraz jakie tkaniny są bardziej odporne na pazury naszych czworonożnych współlokatorów.

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Artur Indyka (autor programu "Meblokreacje", projektant i dekorator wnętrz)

Data emisji: 8.09.2017

Godzina emisji: 8.18

jsz/kk

Czytaj także

Balkon - może zastąpić nam ogród?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 11:25
- Ja balkon traktuję jak drugi pokój, takie przedłużenie salonu od kwietnia do września - przekonuje w Czwórce Katarzyna Kuźma, autorka programu "Projekt balkon". Jak na małej balkonowej przestrzeni zrobić sobie oazę relaksu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń