Czy kolor ścian ma wpływ na to, jak czujemy się we wnętrzach?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 13:34
Moda na białe i szare pomieszczenia powoli odchodzi do lamusa. Najnowsze trendy proponują odważne łączenie na pozór niepasujących do siebie barw. Kolor na ścianach daje nam poczucie ciepła i bezpieczeństwa? A może to tylko tymczasowa moda?
Audio
  • O najnowszych trendach w kolorach wnętrz mówiła Magda Motrenko autorka bloga wnetrzazewnetrza.pl (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Oleksandr Berezko

Gość radiowej Czwórki przekonywała, że najlepsze wnętrze to takie, które łączy w sobie wiele kolorów. - Nie jestem w stanie wskazać jednego koloru, w otoczeniu którego czuję się najlepiej. Moje mieszkanie wypełnione jest kolorowymi meblami - mówiła Magda Motrenko, autorka bloga wnetrzazewnetrza.pl.

Czy Polacy nadal najchętniej wybierają bezpieczne kolory, takie jak szarości i biele? Blogerka przyznaje, że jest to bezpieczny wybór, zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą jeszcze, jaki efekt w mieszkaniu chcieliby osiągnąć. - Wszystkie ściany w moim mieszkaniu są w kolorze szarym. Zdecydowaliśmy, że szary będzie dobrze współgrał w wszystkimi elementami wnętrza, jakie chcieliśmy wprowadzić - wyjaśniała.

Magda Motrenko Wnętrze można urozmaicić kolorowymi dodatkami - mogą to być meble, albo naklejki na ścianę

Poetyckie opisy farb sprawiają, że chętniej po nie sięgamy? Jakie kolory warto ze sobą łączyć, a jakie optycznie powiększają pomieszczenie? Czy istnieją złote zasady doboru kolorów do odpowiednich pomieszczeń? O najnowszych trendach w kolorach rozmawialiśmy z Magdą Motrenko.

Magdą Motrenko z wnetrzazewnetrza.pl (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) Magda Motrenko z wnetrzazewnetrza.pl (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Magda Motrenko (pasjonatka dekoracji wnętrz i autorka bloga wnetrzazewnetrza.pl)

Data emisji: 20.10.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Małe, a cieszy oczy. Jak dobrze zaprojektować łazienkę?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 15:00
- Problemem jest to, że łazienki na ogół są małe, ale z każdej można zrobić coś ładnego. Najważniejszy jest kolor - mówi Katarzyna Bobocińska z Conchita Home.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renowacja mebli - sprawdź, jak zacząć

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 13:04
Jak przekonywała blogerka Małgorzata Budzich, odnawianie mebli warto zacząć od… zarezerwowania czasu. Najlepiej przynajmniej całego weekendu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Luz i eksperyment - urządzanie wnętrz powinno być zabawą

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 10:21
Jak połączyć oldschool z nowoczesnością, jak stworzyć oryginalne, nieszablonowe wnętrze, jak uniknąć nudy w swoich czterech kątach? Na ten temat rozmawialiśmy z Kasią Sojką autorką bloga piatypokoj.pl.
rozwiń zwiń