Remont last minute. Zacznij teraz, zdążysz przed zimą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 11:50
Jesień to tak naprawdę ostatni moment, żeby zrobić remont mieszkania - przekonują fachowcy. - Jeśli zdecydujemy się sami wykonać pracę, to przy sprzyjających warunkach na jedno pomieszczenie powinniśmy przeznaczyć cztery dni - mówi Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com

Sprawdź także
Narzędzia 1200.jpg
Skrzynka z narzędziami - po co w niej kozie kopytko?

Zacznij od łazienki, skończ w sypialni

Oczywiście wszystko zależy od naszych umiejętności i od zakresu planowanych prac. - Malowanie ścian i położenie paneli podłogowych jesteśmy w stanie zrobić w weekend - przekonuje rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Natomiast jeśli planujemy wyremontować całe mieszkanie to proponowałbym zacząć od tych newralgicznych miejsc - łazienki, toalety i kuchni, bo w nich jest najwięcej "brudnej roboty". Na koniec - jako wisienkę na torcie zostawiamy sypialnię i salon.


Posłuchaj
04:20 [CZWORKA]NDT 23 październik 2020 06_36_36 remont przygotowania.mp3 Przygotowania do remontu - o czym pamiętać (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

Żeby ułatwić sobie malowanie warto zainwestować we właściwe pędzle. Przed pierwszym malowaniem należy namoczyć w czystej wodzie i krótko delikatne wytrzepać. Dzięki temu niedoklejone włosie    wypadnie przed malowaniem i nie zostanie nam na ścianie.

Posłuchaj
jesień ogród balkon 1200.jpg
Balkon - może zastąpić nam ogród?

Bez folii ani rusz

Kiedy plan remontu będzie już gotowy, należy zająć zabezpieczeniem mebli i sprzętu AGD. - Są specjalne tektury, które podkłada się pod meble, żeby nie zarysowały podłogi. I niestety jedyne skuteczne, choć nieekologiczne rozwiązanie to folia, którą możemy zapezpieczyć fotele, szafy i lodówkę, czy komodę - wymienia gość Czwórki.


Posłuchaj
03:45 [CZWORKA]NDT 23 październik 2020 remont zabezpieczenie.mp3 Jak zabezpieczyć meble i sprzęt domowy? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

Zobacz także
shutterstock Amilao dziewczyna mieszkanie feng shui 1200.jpg
Dodatki do mieszkania. Jak zrobić coś z niczego?

Mierz metraż na zamiary

Alicja Rzeczkowska podpowiada także, jak nadać ostatni szlif wyremontowanemu mieszkaniu. - Warto rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć własny styl. Polecam poprzeglądać internet, choć od nadmiaru inspiracji może nas rozboleć głowa - śmieje się ekspertka. - Jeśli trafimy na wnętrze albo dodatek, który nam się spodoba, zapiszmy sobie to zdjęcie. I mierzmy metraż mieszkania na zamiary. Wielka szafa gdańska, choć piękna, nie będzie nadawać się do kawalerki o powierzchni 30m2.  

Posłuchaj
03:52 [CZWORKA]NDT 23 październik 2020 wykonczenie.mp3 Prace wykończeniowe - wisienka na torcie (Najlepszy Dzień Tygodnia)

 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Alicja Rzeczkowska (portal Majsterki.pl)

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 6.40, 7.42, 8.40

kul


Czytaj także

Design za grosze, czyli jak z palet zrobić dzieła sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 10:00
- Są brzydkie, a jednocześnie bardzo plastyczne i tanie. Można z nich wyczarować piękne i oryginalne elementy wyposażenia wnętrza - przekonuje Alicja Rzeczkowska z portalu Majsterki.pl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wprowadzić ciepło do naszego domu?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 11:25
Siermiężne kaloryfery albo rury idące przez ścianę w łazience to już przeżytek. - Dziś elementami, które służą do ogrzewania, można udekorować mieszkanie - przekonuje Krzysztof Lis z bloga "Ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl". 
rozwiń zwiń