Dodatki do mieszkania. Jak zrobić coś z niczego?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 19:34
Jak stworzyć elegancką miskę na owoce z pudełka po ciastkach, zasłonę z plastikowych butelek, półkę z patyków oraz stojak na biżuterię? Swoje patenty na oryginalne dodatki w mieszkaniu zdradzała w Czwórce blogerka Hanna Kozłowska.
Audio
  • Jak oryginalnie urządzić mieszkanie przy niskim nakładzie finansowym? (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/Shutterstock.com

sypialnia 1200.jpg
"Sypialnia to miejsce, w którym można zaszaleć"

Jak podkreślała Hanna Kozłowska, sercem domu może być sypialnia, i tłumaczyła, jak sypialnię wykończyła we własnym mieszkaniu. - Zwykłe łóżko można na przykład przerobić tak, by wyglądało nieziemsko: my ze starych, poszarpanych desek z dziurami zrobiliśmy zagłówek. Pomalowaliśmy je lakierem barwiącym - mówiła blogerka. - Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich produktów, ale także m.in. lakierów, które będą zabezpieczać to, co zrobimy, na przykład chronić drewno.


meble renowacja 1200x660.jpg
Drugie życie rzeczy. Które meble warto przerobić?

Jak podkreślała, nie warto na półkach ustawiać "miliona dodatków", a mieszkanie przyozdobić można tworząc m.in. z drewna wyjątkowe ramy do obrazów. W roli szafek świetnie sprawdzą się zaś skrzynki na owoce. Puszki po ciastkach, czy czekoladkach, przetarte papierem ściernym i odmalowane farbą do metalu to doskonałe "schowki" na drobiazgi. Jak to wszystko przygotować i gdzie szukać inspiracji? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Najlepszy dzień tygodnia"

Prowadzą: Kamila Dębczak, Kuba Marcinowicz

Gość: Hanna Kozłowska (autorka bloga Haart.pl)

Data emisji: 28.07.2017

Godzina emisji: 8.10

kd/kul

Czytaj także

Mieszkanie do wynajęcia - najlepsze anegdoty

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 16:01
Każdy, kto chociaż raz poszukiwał mieszkania, wie, że zanim uda się wynająć coś przyzwoitego, trzeba obejrzeć mnóstwo dziwnych lokali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak tanio i oryginalnie urządzić mieszkanie? "Designem po przejściach"

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 16:50
- Nie w sklepach meblowych, tylko na targach, bazarach i wyprzedażach garażowych. Tam znajdziemy oryginalne meble, będące nierzadko perełkami designu - przekonuje graficzka i projektantka Emila Obrzut.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agent nieruchomości. Po trosze doradca i psycholog

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 18:14
W Dzień Pośrednika Obrotu Nieruchomościami w Czwórce sprawdziliśmy, na czym dokładnie polega ten zawód. Okazuje się, że to nie tylko siedzenie za biurkiem, ale też sporo pracy "w terenie".     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renowacja mebli. Jak to zrobić samemu?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 13:05
- Meble z okresu PRL-u mają lekką formę: są delikatne i mają wysokie, szczupłe nóżki. Meblościanki zaś były ciężkie. Te meble były piękne, a dziś stoją podniszczone w piwnicach. Dlatego warto je odświeżyć i dać im nowe życie - przekonywała Małgorzata Margas.
rozwiń zwiń