Trendy w polskim designie. Kiedy biała ściana nie wystarcza

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 10:30
Do łask wraca boazeria ścienna. Coś, co jeszcze niedawno kojarzyło się z kiczem i okresem PRL-u, dziś jest jednym z najmodniejszych rozwiązań dekoratorskich.
Audio
  • Nowoczesne techniki dekoracji ścian. Jak wykorzystać je we wnętrzu? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Philipp Shuruev

schody architekt 1200.jpg
Schody - nowe centrum twojego domu?

Jak tłumaczy redaktor naczelna Czterech Kątów Monika Utnik-Strugała kluczem do uzyskania oczekiwanego efektu z użyciem tego materiału jest technika układania jej na ścianie. - Boazeria nie kojarzy nam się najlepiej. Materiały, które dziś są dostępne na rynku, nijak mają się do tych, które pamiętamy z dzieciństwa. Przede wszystkim zrezygnowaliśmy z wąskich deszczułek układanych pionowo. Nie malujemy ich też na wysoki połysk. Oleje, które wykorzystujemy nadają deskom wygląd nowoczesnej elegancji - przekonywała w rozmowie z Kubą Marcinowiczem i Kamilą Dębczak.

Powracająca moda sprzed lat przywróciła także świetność... fototapecie. Jak ją wykorzystać, żeby uzupełniała nasze wnętrze? Warto stawiać na odważne wzory, czy lepiej zdecydować się na proste rozwiązania w neutralnych kolorach? Ekspertka wyjaśnia, że warto zdecydować się na zdjęcie pasujące do naszego mieszkania i w zależności od potrzeby takie, które będzie na nas działać relaksująco, lub inspirująco. - Dzisiejsze fototapety, które bazują na fotografiach realistycznych to towar z tzw. "wyższej półki". Nie są to wyłącznie ilustracje egzotycznych palm. - mówiła na antenie Czwórki. 

Co to jest "boazeria angielska" i w jakim pomieszczeniu będzie wyglądała najlepiej? Czy panele ścienne mogą nadać naszemu wnętrzu elegancki wyraz? Jakie materiały powinniśmy wykorzystać, żeby stworzyć przestrzeń przyjazną środowisku? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Monika Utnik-Strugała (redaktor naczelna magazynu Cztery Kąty) Monika Utnik-Strugała (redaktor naczelna magazynu Cztery Kąty)

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz

Gość: Monika Utnik-Strugała (redaktor naczelna magazynu "Cztery Kąty")

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 8.15

ac/kd

Czytaj także

Antyczne meble. Jak je odrestaurować i jak o nie dbać?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 13:55
Wiekowe meble i przedmioty potrafią stworzyć w mieszkaniu niepowtarzalny klimat. Dobrze dobrane, odnowione, utrzymane mogą nam służyć jeszcze przez wiele lat. Gdzie znaleźć takie stare meble, jak je doprowadzić do stanu użytkowania, jak o nie dbać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do It Yourself po polsku. Jak zostać majsterkowiczem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:15
- Majsterkujemy z pomalowanymi paznokciami, starając się być w tym wszystkim kobiece. Poza tym, co robimy na co dzień, mamy też inne zajawki: oglądamy seriale i gadamy o typowo babskich sprawach - mówiła Barbara Sowa, współautorka książki "Majsterki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

O wygodnym stąpaniu po ziemi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 12:00
Tym razem porozmawiamy o podłogach i elementach dekoracyjnych, po których chodzimy. Co teraz jest w modzie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drewniane, kręcone i dwubiegowe. Jakie schody będą pasowały do naszego wnętrza?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 14:29
To element domu, który często znajduje się w centrum uwagi mieszkańców oraz gości. Warto, aby wybór był przemyślany. O schodach porozmawiamy z Agnieszką Buczkowską-Korlińską architektem.
rozwiń zwiń