Nowa Huta z lotu ptaka. Jak wygląda?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2022 11:30
"Nowa Huta z drona" to wystawa na której można podziwiać najmłodszą dzielnicę Krakowa z niecodziennej perspektywy. - Kocham to miejsce, wychowałem się tam i wracam przez całe moje dorosłe życie - mówi w Czwórce autor zdjęć Rafał Lis. 
Panorama Nowej Huty
Panorama Nowej HutyFoto: shuterstock/Nahlik

Rafał Lis jak przyznaje fotografuje Nową Hutę, bo się tam się  urodził i wychował, a także dlatego, że zdjęcia z lotu ptaka zawsze go fascynowały. - Zawsze mnie pasjonowała fotografia.  Kiedy kilka lat temu drony stały się bardziej dostępne i popularne zacząłem realizować swoją pasję i robić zdjęcia widziane obiektywem drona - opowiada w Czwórce. - Zdjęcia powstają amatorsko, hobbystycznie i z pasji.

Jak podkreśla gość audycji zdjęcia z powietrza pozwalają dodatkowo spojrzeć na architekturę krakowskiej dzielnicy z innej perspektywy, dają możliwość dostrzeżenia detali niewidocznych z poziomu ulicy. - Można też zobaczyć jak ta dzielnica jest zielona, ile mamy drzew i parków. To z powietrza świetnie widać. Możemy obalić mit, że Nowa Huta to kombinat i sam beton - zauważa fotograf. - Nowa Huta bardzo dynamicznie się rozwija. Jest tam świetna infrastruktura, a do tego zielono. Dzięki temu, staje się coraz bardziej popularna. To, co ważne nie ma tam też takich korków jak w innych częściach Krakowa

Nowa Huta kadrowana z powietrza przez Rafała Lisa, to kluczowe miejsca, budynki, miejska zieleń i tereny rekreacyjne fotografowane w różnych porach dnia i roku. Dzięki temu dają obraz wielobarwności tego miejsca - wtopionego w precyzyjnie zaprojektowany urbanistyczny kształt miasta. - Zdjęcia robione nocą są moimi ulubionymi, a dzielnica Nowa Huta jest bardzo wdzięcznym terenem do ich wykonywania - zauważa gość Czwórki.

Źr. Facebook/LisDron

Fotografie można oglądać na wystawie w Nowohuckim Centrum Kultury do 20 czerwca. Zdjęcia powstawały na przestrzeni 2018-2022 roku.


Zobacz także:


Posłuchaj
06:22 Czwórka/Najlepszy Dzień Tygodnia - dron 10.06.2022.mp3 Gościem audycji jest Rafał Lis, autor wystawy "Nowa Huta z drona" (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Gość: Rafał Lis (autor wystawy "Nowa Huta z drona")

Data emisji: 10.06.2022

Godzina emisji: 8.34

aw

Czytaj także

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w kameralnych wnętrzach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 16:30
W Krakowie można oglądać prace jednego z najwybitniejszych twórców okresu Młodej Polski. W Starym Spichlerzu otwarto Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, w którym można zobaczyć obrazy, szkice, fragmenty spektakli, a także autoportrety i portrety bliskich artysty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Krakowskie potwory". Czy łatwo stworzyć poczwarę do polskiego serialu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 11:33
"Krakowskie potwory", serial w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, możemy oglądać na jednej z platform streamingowych. Obok aktorów występują tam też potwory. Wywodzące się z mitologii słowiańskiej monstra zostały wykreowane przez polskich i czeskich projektantów. 
rozwiń zwiń