Przepisy, wydarzenia i social media - tak zaczynamy piątek

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 08:20
W audycji m.in. zdradzimy kilka pomysłów na chłodnik, sprawdzimy co się będzie działo na Gdynia Design Days 2022 Współmorze i powiemy o Facebooku, z którego korzysta coraz mniej młodych ludzi. 
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.
Zawsze jest dobry czas, żeby włączyć Czwórkę.Foto: shutterstock/Ivan Kruk

Najbliższe wydanie audycji rozpoczniemy od kuchni. Lato w pełni, a w gorące dni przyda się nieco ochłody. Rozpoczęło się chłodnikowe szaleństwo, a wraz z nim pojawiła się niezliczona ilość przepisów. Wraz z Mateuszem Kulikiem sprawdzimy jak przyrządzić dobry chłodnikBiały, zielony, czerwony? Z pomidorów, botwinki, ogórków czy z jeżynami, brzoskwiniami, arbuzem i awokado? Pomysłów jest wiele, a każdy znajdzie coś dla siebie. Co najlepiej wybrać na upały podpowie szef kuchni.

W drugiej części "Najlepszego dnia tygodnia" zaprosimy na Gdynia Design Days 2022 WSPÓŁMORZE. To cykl wystaw, wykładów i dyskusji, który odbędzie się w dniach 2-10 lipca. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu WSPÓŁMORZE, to jak zapowiadają organizatorzy powrót do korzeni i tego, co najbliższe. Będą więc rozmowy o morzu jako źródle zasobów oraz zasobie samym w sobie, o który musimy wspólnie dbać. W programie wydarzenia będzie wiele o znaczeniu akwenów wodnych w kontekście klimatu i gospodarki, tożsamości oraz o wspólnocie ludzi znad morza.

W Czwórce wraz z Martą Zinkiewicz przyjrzymy się także tematowi mediów społecznościowych. Jak wynika z informacji coraz mniej młodych ludzi chce korzystać z Facebooka. Pokolenie Z, to także osoby, które coraz rzadziej korzystają z kablówki, wydawnictw papierowych i marek luksusowych. Za to wprowadzają swoje nowe usługi. Jakie? To sprawdzimy w piątkowy poranek. 

W audycji nie zabraknie także dobrej muzyki, przeglądu sportowego, serwisu kulturalnego, a na felieton muzyczny zaprosi Dj Bert. 


Zobacz także:

  

***

Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (01.07) po godz. 6.00. Program poprowadzi Małgorzata Jakubowska. 

aw

 

Czytaj także

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krakowskie potwory". Czy łatwo stworzyć poczwarę do polskiego serialu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 11:33
"Krakowskie potwory", serial w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, możemy oglądać na jednej z platform streamingowych. Obok aktorów występują tam też potwory. Wywodzące się z mitologii słowiańskiej monstra zostały wykreowane przez polskich i czeskich projektantów. 
rozwiń zwiń