Polskie Radio
Section05
social media

ANALIZA Blaski i cienie mediów społecznościowych. Eksperci oceniają świat w 20 lat po Facebooku

Łatwość i szybkość komunikacji, idole, gwiazdy, eksperci na wyciągnięcie ręki, ale też bańki informacyjne, manipulacje, oszustwa. Social media, czyli media społecznościowe, to bez wątpienia jedna z kluczowych obecnie gałęzi nowych technologii. Jaki wpływ wywarły na świat? O tym w trójgłosie ekspertów mówią PolskiemuRadiu24.pl dr Agnieszka Całek z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, dr Jerzy Stachowicz z Instytutu Kultury Polskiej UW, a także Grzegorz Frątczak, dziennikarz i publicysta, dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo nowe technologie media społecznościowe Facebook social media infografika

PiS ujawniło trzecie pytanie w referendum. Dotyczy nielegalnej imigracji

Mateusz Morawiecki przedstawił trzecie pytanie, które Zjednoczona Prawica planuje zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. Docelowo Polacy poznają cztery pytania, na które obywatele mają odpowiedzieć 15 października - w dniu wyborów parlamentarnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA referendum wybory w Polsce Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość social media media społecznościowe

Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze pytanie w referendum. Znamy jego treść

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wicepremier Jarosław Kaczyński ujawnił pierwsze z pytań, które Zjednoczona Prawica zamierza zadać Polakom w ogólnokrajowym referendum. Potwierdziły się tym samym informacje portalu polskieradio24.pl. W sumie pytania będą cztery. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA referendum wybory w Polsce Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość social media media społecznościowe

Jak zdobyć milionowe zasięgi w social mediach?

- Dla młodych influencerów ważne jest to, by nie myśleć o swojej karierze w kategoriach "tu i teraz", ale przyszłościowo. Social media to "tuba", czyli narzędzie, w którym rozmawiamy z innymi, dajemy im jakąś wartość. Wówczas, nawet jeśli pojawi się nowe medium, ludzie przejdą tam wraz z nami - tłumaczył Mirosław Skwarek, specjalista od mediów społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński Instagram Facebook social media

Kanał Spotify "Usłyszeć Dzieci" sposobem na problemy najmłodszych. "Jest trzy razy więcej 17-latków z depresją"

- W naszych badaniach w grupie 17-latków jest trzy razy więcej osób z problemami m.in. depresji, niż jeszcze przed pandemią - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kornhauser-Duda prezydent POLSKA dzieci społeczeństwo social media internet Henryk Szrubarz Usłyszeć dzieci Usłyszeć dzieci - w Polskim Radiu

TikTok szpieguje i zbiera dane użytkowników? Aplikacja pod ostrzałem restrykcji kolejnych państw i instytucji

TikTok - jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie - znalazł się w tarapatach. Kolejne kraje i instytucje decydują się na zakaz instalowania tej aplikacji. Nad TikTokiem zawisły czarne chmury oskarżeń o szpiegostwo dla chińskiej partii, wykorzystywanie i zbieranie danych czy celową dezinformację.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media social media szpiegostwo TikTok polityka Chiny USA

Sekrety znanych i popularnych. Jak wpływają na ich wizerunek?

Niedawno książę Harry w biografii "Ten drugi" ujawnił rodzinne sekrety królewskiego dworu, natomiast Shakira rozprawiła się z byłym mężem w kolejnej już piosence. Dlaczego ludzie z pierwszych stron gazet decydują się na tak intymne wyznania? Czy biorą pod uwagę opinie odbiorców swoich publicznych manifestów?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek celebryci social media Wielka Brytania Shakira tajemnice Meghan Markle społeczeństwo książę Harry