Polskie Radio
Section05
social media

Życie bez mediów społecznościowych

Facebook, Instagram, TikTok i Twitter już na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Życie bez mediów społecznościowych – brzmi pięknie, a może dramatycznie? Jak rozpoznać u siebie objawy cyfrowego uzależnienia i nauczyć się higieny korzystania z internetu?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA społeczeństwo Michał Fedusio Michał Kowarski media społecznościowe social media Facebook Instagram twitter uzależnienia higiena smartfony portale społecznościowe portal społecznościowy psychologia detoks cyfryzacja internet

Właściciel Facebooka ukarany przez brytyjski urząd antymonopolowy. W tle sprawa strony z gifami

Właściciel seriwisu społecznościowego Facebook, Meta, został ukarany grzywną 1,5 miliona funtów przez brytyjski urząd antymonopolowy (CMA) za złamanie wcześniej nałożonych na firmę zasad. Chodzi o przejęcie przez Metę serwisu z gifami - Giphy w 2020 roku i późniejsze decyzje personalne. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Facebook social media Europa infografika

Portale społecznościowe. Dlaczego lubimy dzielić się informacjami o sobie?

Jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie świętuje swoją pełnoletność. W 2004 roku uruchomiono platformę, która do dziś bije rekordy popularności wśród użytkowników. Na czym polega jej fenomen? Dlaczego tak lubimy dzielić się w sieci informacjami o sobie? Skąd w nas potrzeba, by wiedzieć, co dzieje u innych? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo media społecznościowe social media Łukasz Sobolewski psychologia