Morgane Polański jako Krystyna Skarbek. Powstaje film o Jamesie Bondzie w spódnicy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2022 12:16
Ruszyły zdjęcia do filmu o Krystynie Skarbek, która była polską agentką brytyjskich tajnych służb w czasie II wojny światowej. Premierę zaplanowano na przyszły rok, a w rolach głównych wystąpią Morgane Polański, znana z serialu "Wikingowie", i Piotr Adamczyk.
W roli Krystyny Skarbek zobaczymy Morgane Polański
W roli Krystyny Skarbek zobaczymy Morgane Polański Foto: PAP/Marechal Aurore/ABACA

Odważna, zdeterminowana i pełna blasku. Taka z pewnością była Krystyna Skarbek, najbardziej znana polska agentka podczas II wojny światowej. Jak opowiadała w Polskim Radiu Clare Mulley, autorka książki "Kobieta szpieg. Polka w służbie Jego Królewskiej Mości", agentka uwielbiała adrenalinę i przygodę. Kochała też mężczyzn, ale przede wszystkim wolność. Walczyła o niepodległość Polski i własną niezależność - podkreślała. Prawdopodobnie to ona była pierwowzorem pierwszej "dziewczyny Bonda". Krystyna Skarbek zginęła zamordowana w 1952 roku.

Film o jej losach będzie polsko-brytyjską produkcją, którą wyreżyseruje James Marquand, znany dotychczas z takich produkcji jak "Pamiętna noc w Stambule", "Beautiful Devils" czy "Between Two Worlds". - Historię Krystyny Skarbek poznałem już jako dziecko, dzięki opowieściom mojej babci, która była Polką - wspominał reżyser w rozmowie z Czwórką. - Potem, po latach, spotkałem się z producentami, by zrealizować ten projekt. W podręcznikach do historii jej postać jest dość "jednowymiarowa", dlatego w tym filmie chcę przedstawić Krystynę Skarbek przede wszystkim jako człowieka, postać barwną i właśnie jak najbardziej wielowymiarową - podkreślał. 

Jak opowiadał, film będzie podzielony na dwie części. Pierwsza z nich rozgrywać ma się w Polsce i przedstawiać wcześniejsze losy Krystyny Skarbek. - Pokazujemy, jak w ogóle doszło do tego, że ta kobieta została szpiegiem - opowiadał James Marquand. - Kolejna odsłona to jej losy we Francji, w późniejszych latach. Chodziło nam o to, by wszystko wyglądało jak najbardziej naturalnie, dlatego zatrudniliśmy także polskich aktorów, m.in. znakomitego Piotra Adamczyka - wyliczał reżyser. Jak podkreślał, brytyjska obsada także jest z "najwyższej półki". - To wspaniała współpraca, więc to musi być dobry film - powiedział James Marquand. 


Posłuchaj
04:41 2022_10_21 06_03_13_PR4_najlepszy_dzien_tygodnia szpieg.mp3 Historia Krystyny Skarbek zostanie przeniesiona na kinowe ekrany (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka) 

W roli Krystyny Skarbek zobaczymy Morgane Polański, to francusko-polska aktorka, najbardziej znana z roli księżniczki Gisli w serialu History Channel "Wikingowie". - Długo trwały poszukiwania odpowiedniej aktorki do tej roli - wspominał reżyser. - Morgane Polański wydawała się początkowo osobą bardzo delikatną i wrażliwą, która jednak potrafiła pokazać "twarde" oblicze Krystyny Skarbek, i o to nam chodziło - tłumaczył James Marquand. 

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Małgorzata Jakubowska

Data emisji: 21.10.2022

Godzina emisji: 6.35

kd/kor

Czytaj także

Jak znaleźć prawdziwą miłość w sieci? "Obiecuj mniej, dawaj więcej"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 15:26
- Mamy dziś bardzo wielu singli i nie wszyscy są nimi z wyboru. Ciężko jest dziś znaleźć miłość, choćby z powodu pandemii. Relacje zrobiły się bardziej wirtualne. Jednak da się rozpocząć trwałą i udaną relację w sieci i przenieść ją do prawdziwego świata - przekonywała psychoterapeutka Joanna Godecka. 
rozwiń zwiń