Kartki okolicznościowe. Jak zrobić je w domu?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 11:20
- Razem ze zrobioną własnoręcznie kartką dajemy drugiej osobie kawałek swojego serca i część swojego czasu - mówi Gosia Jabłońska z fanpejdża "Pani Jabłońska".
Audio
  • Jak zrobić kartkę okolicznościową samodzielnie? (Najlepszy dzień tygodnia/Czwórka)
Gosia Jabłońska z fanpejdża Pani Jabłońska
Gosia Jabłońska z fanpejdża "Pani Jabłońska"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

kadzidło kaja nowakowska arch pryw 1200.jpg
Zrób sobie kadzidło - skręcane, albo stożkowe

Choć wysyłanie kartek okolicznościowych nie jest już tak bardzo popularne jak kiedyś, w Czwórce odświeżamy tę tradycję i pokazujemy, jak przygotować je własnoręcznie. Jak przekonywała ekspertka, w tym celu warto mieć w domu kolorowy papier, ozdobne klejące taśmy, wstążki, kokardki, wełnę, nici, mulinę, farby, guziki, patyczki, stare gazety i klej. – Ważne, by papier miał odpowiednią gramaturę i był odpowiednio sztywny, łatwo przyjmował klej i kolejne warstwy naszej kompozycji - mówiła Gosia Jabłońska.

W jakim kolorze kartkę wybrać? Jakich narzędzi powinniśmy używać? Gdzie szukać inspiracji i po co nam w tworzeniu nowych kartek… stare książki i herbatki owocowe? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie spotkaliśmy się także z drapieżnym myszołowem, ptakiem z gatunku, w którym podobno nie można spotkać dwóch tak samo ubarwionych osobników >>>

***

Tytuł audycji: Najlepszy dzień tygodnia

Prowadzi: Kamila Dębczak

Gość: Gosia Jabłońska (autorka fanpejdża "Pani Jabłońska")

Data emisji: 11.01.2018

Godzina emisji: 8.42

kd/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby zabawa
Czytaj także

Chcesz zostać morsem? "To daje niesamowitą energię"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 12:00
Czapka, rękawiczki, buty neoprenowe, a przede wszystkim dobra kondycja i dużo odwagi, to właściwie wystarczy, by zostać morsem. - Woda, do której wchodzimy ma 1-2 stopnie Celsjusza - mówi Ewelina Pawlak, która robi to już trzeci sezon.
rozwiń zwiń