"Na wschód od zachodu". Wojciech Jagielski o współczesnych hippisach

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 10:00
Reporter wojenny Wojciech Jagielski przygląda się tym, którzy porzucili zachodnią cywilizację i wyruszyli w podróż jako współcześni hippisi.
Audio
  • Wojciech Jagielski o swoich podróżniczych doświadczeniach i najnowszej książce "Na wschód od zachodu" (Faktofonia/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/michelangeloop

filipiny 1200.jpg
Tomasz Owsiany o ciemnej stronie Filipin

Kamal opuściła Warszawę z jednym plecakiem. Nie chciała dwóch fakultetów, mieszkania i kariery. Wybrała Indie - kraj, w którym największą wartością jest osiągnięcie duchowej równowagi. Kolejni bohaterowie książki Wojciecha Jagielskiego na swój cel obrali m.in. Afganistan, Pakistan i Nepal. Tam uczyli się nowego życia. - Sam zakochałem się w Indiach od pierwszego wejrzenia i dlatego też początkowo bałem się o nich pisać - opowiadał w Czwórce Wojciech Jagielski. - Więc choć akcja mojej książki rozgrywa się w tym kraju, Indie pełnią w niej raczej wyłącznie rolę scenografii, nie są jej głównym bohaterem.

Wojciech Jagielski i Dominika Klimek/fot. Czwórka Wojciech Jagielski i Dominika Klimek/fot. Czwórka

Wojciech Jagielski wspominał w Czwórce swoje pierwsze wyprawy do Indii, opowiadał, co urzekło go w tym kraju. Mówił także o wojażach do innych regionów świata i tłumaczył, w jaki sposób każda z jego podróży wzbogaciła jego życie. A czego szukali bohaterowie "Na wschód od zachodu" i czy udało im się to odnaleźć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której także dużo dobrej muzyki - od utworów idealnie pasujących do hippisowskich "posiadówek", aż po współczesne rodzime premiery. W programie też Artur Domosławski o wydanym w Polsce w zeszłym roku reportażu "Ogar piekielny ściga mnie"​ Hamptona Sidesa.

***

Tytuł audycji: Faktofonia

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Wojciech Jagielski (dziennikarz, reportażysta)

Data emisji: 5.02.2018

Godzina emisji: 19.05

kd/jp
 

Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Kamińska o historiach Białowieży opowiedzianych szeptem

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 11:00
- "Książka szeptana" nie powstałaby, gdyby nie postać Simony Kossak. Dla niej pojechałam do Puszczy Białowieskiej i dzięki niej usłyszałam wiele historii, które opisuję w "Białowieży szeptem"- mówiła autorka Anna Kamińska.
rozwiń zwiń