Jedyny w japońskiej korporacji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 09:08
Piotr Milewski w opowieści "Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji" zabiera nas do japońskiej korporacji. Opisuje pracę w tamtejszym przedsiębiorstwie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ESB Professional

To jednocześnie zabawna i przejmująca opowieść o pięciu latach w azjatyckiej firmie. Autor zdradza jak zatrudnia się, pracuje i odchodzi z firmy w Japonii.

Bohater książki, w wieku 30 lat rozpoczyna pracę w firmie K. Okazuje się, że jest jedynym obcokrajowcem, pośród sześciuset pracowników korporacji. Musi dostosować się do nowych warunków i wymagań.

Piotr Milewski dziewięć lat spędził w Japonii, studiował między innymi w Sapporo i Otaru. Jest autorem bestsellerowych książek "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej" i "Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia" oraz "Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat". To trzykrotny laureat Nagrody Magellana Magazynu Literackiego "Książki". Nominowany do nagrody magazynu "National Geographic Traveler". W Czwórce opowie o lekturze "Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji". 


***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (5.04) po godz. 16.05. Program poprowadzi Dominika Klimek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan B. Adam Bochiński i Maciek Hamela o życiu, które wywróciło się do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 17:20
"Plan B" to seria opowieści o tym, że życie potrafi zweryfikować nasze założenia, los jest wypadkową wielu czynników, a poczucie kontroli bywa złudne. - Długo szukaliśmy bohaterów. Czekaliśmy na historie, które nie tylko odniosą się do tytułowego "Planu B", ale będą także zahaczać o ważne problemy społeczne w Polsce - wyjaśniają Adam Bochiński i Maciek Hamela.
rozwiń zwiń

Czytaj także

12 historii o ludziach, którzy działanie mają we krwi

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 16:06
Jan Król i Agnieszka Żądło są autorami reportaży "Przewiew. 12 historii otwartych", czyli o ludziach, którzy działanie mają we krwi. W tym zbiorze przedstawieni zostali współcześni liderzy.
rozwiń zwiń