X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kasia Stankiewicz: chodzę po ziemi, nie po czerwonych dywanach

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 12:05
- Chyba największym przełomem w moim życiu był debiut w 1996 roku - wspomina Kasia Stankiewicz. - Udział w "Szansie na sukces" i dołączenie do Varius Manx - to było kolosalne zdarzenie - dodaje. A jak jest dziś?
Audio
  • Kasia Stankiewicz opowiada o swojej karierze muzycznej, jej początkach rozwoju i tym, co zaskakuje ją dziś (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Kasia Stankiewicz
Kasia StankiewiczFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

W całym moim dzieciństwie nie było dnia, żebym nie marzyła o tym, żeby być na scenie, by tworzyć wspólnie muzykę, żeby śpiewać Kasia Stankiewicz

- Takich rzeczy, jak ta, o której wspomniałam, nie da się przewidzieć, to jest jakaś wiedza tajemna. Ja jechałam do tej "Szansy na sukces" z małego miasta, byłam chwilę przed maturą. To wszystko było dla mnie takie bardzo ekscytujące, świeże i pierwsze - opowiada wokalistka. - Jechałam z przekonaniem, że jadę do wielkiego świata - dodaje.

Kasia Stankiewicz przyznaje, że na co dzień jest osobą nieśmiałą, ale gdy pojawiają się ludzie, dla których może zaśpiewać to natychmiast budzi się w niej rodzaj przekosmicznej odwagi i mocy. Tak było w 1996 roku, tak jest i dziś. - Ja lubię być na głębokiej wodzie, lubię przekraczać siebie i wychodzić ze strefy swego komfortu - przyznaje gość Michała Misiorka. 

Popularność piosenki "Orła cień" przypadła na okres młodości Czwórkowego gościa. To mocny kręgosłup wyniesiony z domu nie dał jej się nią zachłysnąć. - Moja przyczepność z ziemią nigdy się nie skończyła, choć lubię i chcę bujać w obłokach - zdradza. - Chodzę po ziemi, nie po czerwonych dywanach. 

Gdy siadam do tworzenia, nie myślę dla kogo to będzie. Przeboju nie da się wykalkulować, najważniejsza jest autentyczność Kasia Stankiewicz

Czemu artystka skończyła współpracę z Varius Manx? Jak rozeszły się te drogi, by po kilkunastu latach znów wydać wspólną płytę? Czym dla Kasi Stankiewicz jest muzyka? Jak ją tworzy? Czy płyta "Ent", wydana wspólnie z dawnym zespołem jest dla niej zaskoczeniem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą: Michał Misiorek

Gość: Kasia Stankiewicz (wokalistka)

Data emisji: 12.08.2018

Godz. emisji: 10.30

pj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Szomańska: jestem dzieckiem szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 13:20
- Mam w sobie "nieustającą korbę", jak mówią moi znajomi. Nie ruszam się z domu bez poczucia humoru i uwielbiam dobrą zabawę - deklaruje aktorka i wokalistka Olga Szomańska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewelina Lisowska: nie ma dla mnie zakazanych rejonów

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 13:20
- Wychodzę z założenia, że w muzyce nie ma dla mnie rejonów zakazanych. A jeśli nawet jakieś są niedostępne, to i tak po nie sięgnę - deklaruje Ewelina Lisowska.  
rozwiń zwiń