Reni Jusis: wolę patrzeć do przodu, niż oglądać się za siebie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 10:40
W tym roku mija 20 lat od płyty "Zakręcona". - Jest to dla mnie symboliczne, że w tym roku znowu wydałam płytę i koło znowu się zatacza - mówi Reni Jusis. - Długa jest moja droga muzyczna. Mam jednak nadzieję, że te najważniejsze piosenki jeszcze przede mną - dodaje. 
Audio
  • Reni Jusis opowiada o swojej muzyce - tej dzisiejszej i tej sprzed lat (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Reni Jusis w Czwórce
Reni Jusis w CzwórceFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Reni Jusis przyznaje, że czasem zastanawia się, co ją jeszcze łączy z Reni sprzed lat. W odpowiedzi doszukuje się wciąż wspólnych pierwiastków. - Proces jak my się zmieniamy, dojrzewamy jest niesamowity - mówi artystka. - Zdarza się, że moje dawne utwory słyszę gdzieś przypadkiem. Nie obrażam się na moje starsze piosenki, wiele im zawdzięczam, gram je do dziś w remiksach na koncertach - dodaje. 

Album "Zakręcona" zdobył aż 3 Fryderyki. Niedawno ukazała się ósma płyta artystki pt. "Ćma". Reni Jusis przyznaje, że to jej powrót do muzycznych korzeni. - Ta płyta zrodziła się po poprzedniej trasie koncertowej - zdradza w Czwórce. - Często zdarza się tak, że pomysły przychodzą mi do głowy podczas koncertów. Wypowiadam jeden tekst, a w głowie myślę o czymś innym - zdradza. 

natalia nykiel 1200.jpg
Natalia Nykiel zapowiada trasę "V Tour": emocje już są, przebieram nogami

Czym dla Reni Jusis jest taniec? Czy podczas jej kariery dotknął ją moment przesytu muzyką? Jak na jej działania wpływa posiadanie dzieci? Jak angażuje się w działalność społeczną? Czy, jej zdaniem, wykształcenie muzyczne ma dziś sens? A także co robi z okazji swych urodzin i co z jej marzeniem zostania pianistką grającą Chopina? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 


***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Reni Jusis (wokalistka)

Data emisji: 4.11.2018

Godz. emisji: 9.30

pj

Czytaj także

Agata Nizińska: niepokorność na mojej płycie ma wiele znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 12:48
- Niepokorność, to zadawanie pytań bez strachu. Każdy z dwunastu utworów, które znalazły się na mojej płycie, zadaje pewne pytanie. A to nie jest proste. Nie zadajemy pytań, bo boimy się usłyszeć na nie odpowiedź - mówiła piosenkarka i aktorka Agata Nizińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś: będę śpiewała, ile tylko będę mogła

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 12:40
- Cieszę się, że moja muzyczna droga podąża sobie małymi kroczkami - mówi wokalistka w rozmowie z Michałem Misiorkiem. - Dzięki temu dużo bardziej wszystko doceniam, ludzi, którzy mi pomagają, tworzą ze mną nasze małe sukcesy - dodaje. 
rozwiń zwiń