Marta Wierzbicka i setki przypadków w jej życiu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 12:15
- Jestem zadowolona z tych wszystkich przypadków, które przydarzyły się w moim życiu - mówi Marta Wierzbicka, aktorka. - To, że zostałam aktorką, to główny z nich - dodaje. 
Audio
  • Marta Wierzbicka opowiada o swoim życiu bez showbiznesu (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Marta Wierzbicka w studiu
Marta Wierzbicka w studiuFoto: Michał Misiorek/Czwórka

- Byłam dzieckiem, które zostało wrzucone w jakąś sytuację - wspomina początek swej drogi z aktorstwem gość Michała Misiorka. - Poszłam na casting, przeszłam jeden etap, potem był kolejny, nie miałam świadomości, co za tym idzie. Mi chodziło o to żeby wygrać, a nie o to, co może stać się potem. Okazało się, że wybrano mnie. Trafiłam w sytuację absolutnie mi obcą i musiałam się w niej odnaleźć - dodaje. 

Wycofanie się z showbiznesu to moja świadoma decyzja. Jest mi lepiej Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka doskonale pamięta swój pierwszy dzień przed kamerą, to jak wyobrażała sobie wspólną przerwę obiadową. W Czwórce wspomina zagubienie, gdy wyśniona restauracja okazała się parkingiem z barobusem, do którego z czasem przywykła i nawet zaczęła uwielbiać.  

- Robiłam wszystko, by pogodzić szkołę i pracę, która jeszcze pracą nie była, a odskocznią od dziecięcej codzienności - mówi gość Czwórki. - Wydaje mi się, że w szkole miałam trudniej. Pamiętam też pierwszy dzień w liceum, komentarz, po którym nigdy do niego nie wróciłam - dodaje. 

dj adamus pap 1200.jpg
DJ Adamus: nie rywalizujemy między sobą, łączy nas pasja

Po szkole średniej Marta Wierzbicka wybrała edukację na Akademii Sztuk Pięknych. Nie zrezygnowała jednak z grania. Od 4 lat związana jest z Teatrem Capitol w Warszawie, uczestniczy także w próbach spektaklu w Teatrze Kamienica. Jak to jest być aktorką bez aktorskiego wykształcenia? Jak pomagają jej koledzy na próbach? Jak to się stało, że zadebiutuje w filmie "Pan T." w reżyserii Marcina Krzyształowicza? O tym w "Nieprzeciętnych rozmowach". 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Marta Wierzbicka (aktorka)

Data emisji: 16.09.2018

Godz. emisji: 10.30

pj

Czytaj także

Daria Widawska: moje ciało należy do mnie po godzinach pracy

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 11:40
- Lubię  scenariusze, które stawiają przede mną wyzwania. Lubię rolę, które muszę wycisnąć z trzewi. Dla każdej postaci coś w sobie zmieniam - opowiada Daria Widawska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Sowińska: jest we mnie ogromny głód życia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 15:37
- Od dziecka miałam wiele zainteresowań. Zaczęło się od muzyki, potem moją ogromną pasją stały się konie. Do Paryża wyjechałam w wieku 19 lat, ponieważ bardzo szybko chciałam się usamodzielnić - mówiła aktorka Katarzyna Sowińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Rybicka: nauczyłam się zrzucać sportową dyscyplinę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 14:00
- Moje aktorstwo wyrosło ze sportu. Rodzice - oboje po AWF-ie bardzo dbali o to, żebym miała z nim kontakt. To mój tato zachęcił mnie do zapisania się do zespołu tanecznego, który okazał się być castingiem do musicalu "Piotruś Pan" - opowiadała aktorka Natalia Rybicka.
rozwiń zwiń