Agata Nizińska: niepokorność na mojej płycie ma wiele znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2018 12:48
- Niepokorność, to zadawanie pytań bez strachu. Każdy z dwunastu utworów, które znalazły się na mojej płycie, zadaje pewne pytanie. A to nie jest proste. Nie zadajemy pytań, bo boimy się usłyszeć na nie odpowiedź - mówiła piosenkarka i aktorka Agata Nizińska.
Audio
  • Agata Nizińska o przekraczaniu granic oraz pasji do muzyki i teatru (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Agata Nizińska (aktorka i piosenkarka)
Agata Nizińska (aktorka i piosenkarka) Foto: Czwórka/Magdalena Żelazowska

- To pytania, które zadaję sobie, ale także słuchaczowi. Każdy utwór jest zaproszeniem do dyskusji. Do konfrontacji z tym, czego się obawiamy - opowiadała. 

Żyję na własnych zasadach, ale nie w oderwaniu od bliskich, którzy mnie otaczają. Granice ustalamy wspólnie. Staramy się być wobec siebie fair Agata Nizińska

Na antenie Czwórki mówiła, że w dzisiejszych czasach zbyt łatwo oceniamy i szufladkujemy. Wyjaśniała, że teksty, które znalazły się na najnowszej płycie, są refleksją nad tym, gdzie leży prawda, co jest dobre i gdzie szukać szczęścia. - Zastanówmy się nad tym wspólnie. Nie oceniajmy i nie bądźmy egzekutorami. Sama jestem obserwatorem tego, co dzieje się wokół mnie i chciałabym zastanowić się nad tym razem ze słuchaczem - zapraszała.

Czym dla artystki jest niezależność i czy jej zdaniem jest możliwa w pracy i życiu? Co nazywa "mądrym kompromisem"? Co jest dla niej luksusem i jak rozumie bycie artystą we współczesnym świecie? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Agata Nizińska (aktorka i piosenkarka)

Data emisji: 6.05.2018

Godz. emisji: 9.30

ac

Czytaj także

Katarzyna Sowińska: jest we mnie ogromny głód życia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 15:37
- Od dziecka miałam wiele zainteresowań. Zaczęło się od muzyki, potem moją ogromną pasją stały się konie. Do Paryża wyjechałam w wieku 19 lat, ponieważ bardzo szybko chciałam się usamodzielnić - mówiła aktorka Katarzyna Sowińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Pakosińska: poczucie humoru pozwala przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:51
- Optymizm ma zbawienne działanie. Można się śmiać, że to banał albo, że wielu rzeczy nie dostrzegam, bo na świecie nie jest za wesoło. Mimo to staram się czerpać z życia radość i z każdego dnia wyciągać to, co najlepsze - mówiła Katarzyna Pakosińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Rybicka: nauczyłam się zrzucać sportową dyscyplinę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 14:00
- Moje aktorstwo wyrosło ze sportu. Rodzice - oboje po AWF-ie bardzo dbali o to, żebym miała z nim kontakt. To mój tato zachęcił mnie do zapisania się do zespołu tanecznego, który okazał się być castingiem do musicalu "Piotruś Pan" - opowiadała aktorka Natalia Rybicka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Szroeder: boję się słowa artystka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:10
- Przygodę z muzyką zaczynałam w zespole folklorystycznym, który założył mój dziadek. Nie mówiłam, nie chodziłam, trudno mi powiedzieć, kiedy po raz pierwszy wdrapałam się na scenę - śmieje się wokalistka Natalia Szroeder.   
rozwiń zwiń