"Gaja Hornby". Margaret powraca z nowym krążkiem

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 11:00
W maju ukazać się ma nowy krążek Margaret "Gaja Hornby", a koncertem na warszawskim Torwarze rozpocznie się trasa, którą artystka będzie promować tę płytę. - Mamy mnóstwo pracy, ale uważam, że to dobry czas w moim życiu - mówi Margaret w Czwórce.
Audio
  • Margaret o pracy nad płytą "Gaja Hornby" i planach muzycznych (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Margaret (Małgorzata Jamroży)
Margaret (Małgorzata Jamroży)Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Dużo ryzykuję, wydając nagrania zupełnie inne niż poprzednie, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Kieruję się tym, co mi gra w duszy. Nie robię muzyki dla pieniędzy. Margaret

- Gaja Hornby to moje alter ego. Gaja ma więcej duszy niż Margaret - tłumaczyła wokalistka w Czwórce. - Siedem lat temu, gdy tak nagle rozpoczęła się moja kariera, świadomie chyba odcięłam od siebie tę duszę, żeby nie zwariować.

Jak podkreśla, jej najnowsza płyta jest bardzo szczera i "pozwala jej się otworzyć". - Przede wszystkim dlatego, że jest w języku polskim. To było duże wyzwanie, ale dojrzałam, wiem, co chcę przekazać i znalazłam ludzi, z którymi mogłam to zrobić. Mam wrażenie, że się udało - mówiła Margaret. - Ta płyta to nadal pop, ale brzmienie wokalu i miksu będzie inne. Myślę, że będzie zaskakująco.

"Gaja Hornby" to nie zbiór piosenek, które mają być hitami, ale opowieść o mnie Margaret

W jakim klimacie utrzymana będzie "Gaja Hornby"? O tym, ale także o trasie koncertowej "Gaja Hornby Tour", która startuje 24 maja w Warszawie, o sukcesach muzycznych w Polsce i za granicą, inspiracjach, motywacji do działania, najważniejszych momentach w karierze - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "Nieprzeciętne rozmowy" >>> w której m.in. singiel Margaret "Tempo", którym artystka podbija listy przebojów w Polsce i w Szwecji.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Margaret

Data emisji: 5.05.2019

Godz. emisji: 9.30

kd/pg

Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Szroeder: boję się słowa artystka

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 10:10
- Przygodę z muzyką zaczynałam w zespole folklorystycznym, który założył mój dziadek. Nie mówiłam, nie chodziłam, trudno mi powiedzieć, kiedy po raz pierwszy wdrapałam się na scenę - śmieje się wokalistka Natalia Szroeder.   
rozwiń zwiń